EthereumHaberler

Weiss Crypto Açıkladı: Ethereum (ETH) Katili Bir Proje Var mı?

Weiss Crypto Ratings'e göre yakında bir Ethereum katili görmek mümkün değil.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son zamanlarda çok fazla rakip edindi. Ethereum’un rakipleri arasında son dönemde rekor yükseliş elde eden Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve bunun gibi birçok kripto para projesi yer alıyor. Bu projeler Ethereum’un pazar payında ciddi bir kayıp yaşamasına yol açsa da Weiss Crypto Ratings bunun uzun vadeli olmayacağından emin.

Weiss Crypto Ratings tarafından yayınlanan gönderiye bakıldığında, uzmanların bunu daha önceki döngülere benzettiği görülüyor. Weiss Crypto, diğer L1 çözümü odaklı ağların Ethereum’a yetişmeye başladığının ifade edildiğini aktarsa da durumun bundan farklı olduğunu vurguladı.

Ethereum’a Rakip Yok!

2017 yılında da buna benzer birçok projenin ortaya çıktığını belirten uzmanlar, ETH’nin ise hepsini geride bırakmayı başardığına dikkat çekti.

“Bu hikayenin nasıl bittiğini biliyoruz” açıklaması ile rakip projelere göndermede bulunan Weiss Crypto, Ethereum’a rakip bir proje olmadığını vurguladı. ETH rakipleri arasında öne çıkan alternatiflerin Ethereum’a yan ağ olarak hizmet verecek olanlardan ibaret olduğunu belirten Weiss Crypto, yüksek işlem ücretleri ile ilgili ise bir açıklama yapmadı.

İlgili gönderinin altına gelen yorumların büyük bir çoğunluğunda yüksek işlem ücretlerinden dem vurulduğu görülüyor. Ethereum ise EIP 1559 güncellemesi ile bunu tamamen değiştirmeyi hedefliyor. EIP 1559, London hard fork’u ile aktif edilecek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu