Haberler

Wells Fargo & Company Kendi Kripto Parasını Çıkaracak, 2020’de Pilot Proje Test Edilecek

ABD'li finans şirketi Wells Fargo & Company kendi kripto para projesinin testlerine başlayacaklarını açıkladı.

Nexo

DLT tabanlı bir pilot kripto para projesinin 2020 yılında test edileceğini açıklayan Wells Fargo & Company şirketinden yapılan açıklamada daha önce başarı ile test edilen verilerin kullanılarak yeni bir testin gündeme geleceği ve kendi kripto para birimlerini çıkaracak oldukları açıklandı. JP Morgan’a rakip olarak çıkarılması beklenen Wells Fargo Coin ile ilgili olarak bir bilgi verilmezken, şirketin kendi kripto parasının JP Morgan’dan daha iyi olup olmayacağı, güvenlik ve gizlilik açısından nasıl özellikler sunacağı ve müşteriler dışında aracılar ve kripto para yatırımcıları tarafından kullanılıp kullanılmayacağı hakkında henüz kesin bir bilgi maalesef yok.

Kendi kripto para projesini test edecek şirket sayısı arttı

2020 yılında kendi kripto parasını test edecek şirketlerin sayısı 1 iken 2, 2 iken 3 oldu. Giderek daha fazla artması beklenen bu sayının şirketlerin daha çok kurumsal kimlik adı altında kripto para yatırımlarına ilgi duydukları ve kripto para birimlerinin kendi işlerini de büyük oranda kolaylaştırıp, tüm gücü kendilerinin parasal olarak kontrol edebilecek olması düşüncesinin olumlu geldiği çok net.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı