Blockchain

Alman Et Üreticisinin Etlerinde Listeria Bakterisi 25 Can Aldı: Blockchain Olsaydı Ölümler Olmayabilirdi

Ünlü Alman et üreticilerinden Wilke Waldecker bugün dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak faaliyet gösteriyordu, şimdi ise artık lisansı iptal edildi ve şirketin Alman makamlarınca kapatılmasına karar verildi.

Almanya’da başlayan listeria isimli etlerde bakteri vakasından hemen sonra Almanya hükümetinden yetkililer harekete geçti ve önlemler aldı. Yaş ortalamaları 74 olan 30’dan fazla kişi çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak Alman acil servislerine hemen başvurdular ve yapılan araştırmalarda Wilke Waldecker isimli şirketin etlerinden yedikleri öğrenildi. Normal fiyatla satılan ve normal kalitede olduğu bilinen, bugüne kadar ABD dahil Japonya’da bile aktif olarak et ve et ürünleri satışı yaptığı öğrenilen şirketin etlerinde bulunan listeria bakterisinden hemen sonra ise şirkete tepki yağdı.

Hemen ardından ise bazı tartışmalar başladı ve yerel Alman medyasında Almanlar Wilke Waldecker gibi et üreticilerinin Blockchain teknolojisinden yararlanmaları gerektiğini ve bu sayede ancak et ve et ürünlerinin daha kolay takibi ile birlikte bu tür 25 cana mal olan salgınların daha kolay önlenebilecek olduğunu düşündüklerini belirttiler.

Blockchain bu tür vakaları önleyebilecek güçte bir teknoloji değil. Şirketler bu bakterileri görmezden gelmiyorlar ancak bu tür bakterilerin tespiti ve etlerin nereye gittiği hemen tespit edilip geri çağırma süreci hızlandırılabilecek olduğu için gelecekte Blockchain bu sayede dolaylı yoldan insanları kurtarabilecektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı