Kripto HaberleriHaberlerWinstarNssmMiner Madencilik Yazılımı Nedir?

WinstarNssmMiner Madencilik Yazılımı Nedir?

Takip et

WinstarNssmMiner ile ilgili olarak son 3 gündür siber güvenlik şirketleri tarafından uyarı üzerine uyarı yapılıyor. WinstarNssmMiner isimli yazılım şimdiden 500.000 bilgisayar etkilemeye başlarken, madencilik virüsünün bilgisayarları çok fazla ısınmasına sebep olduğu, bununla beraber yavaşlamasına sebep olduğu belirtilerek bu tür virüslerden korunmak adına önlemler alınması gerektiği uyarısı açıklandı.

WinstarNssmMiner virüsünün bilgisayarlara girmesinin ardından kötü amaçlı kişiler hemen üretim yapmaya başlarken, bunun sonucunda internet hızında yavaşlama, bilgisayarda aşırı ısınma ve yüksek fan sesi ile birlikte yavaşlama, donma ve kasmaların artması, enerji tüketiminin en yüksek ve üst düzeye çıkması ile birlikte donanımsal parçaların ömrünün kısalmasına sebep oluyor.

WinstarNssmMiner Virüsünden Nasıl Korunurum?

Bu virüsten korunmak adına bilgisayarınıza virüs programı kurabilir ve her gördüğünüz uygulama, oyun ve benzeri içerikleri indirmeyerek korunabilirsiniz. Bilgisayarınızda olası bir virüs şüphesi var ise combofix isimli virüs programı tarafından bilgisayarınızı taramanız ve olası bir durumda bilgisayarınızı tamamen sıfırlamak sorunun çözülmesini sağlayacaktır. Bazı durumlarda format yani sıfırlamak en iyi ve en kolay çözüm yoludur.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları