HaberlerKripto Para

WSJ: “Biden Yönetiminin Gündeminde Stablecoinler Var!”

Stabilcoinelere ilişkin düzenlemelerde sona geliyoruz.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Biden yönetimi stabilcoin ihraç eden firmalara yönelik bir düzenleme hazırlığında.

Dünyanın dört bir yanında düzenleyiciler, geleneksel para birimlerine sabitlenmiş stabilcoinlerin hızlı büyümesi karşısında yatırımcıların finansal zorluk yaşamaları ve finansal suçlara teşvik edebileceği endişeleri karşısında bu alanda adımlar atmaya başladı.

ABD Başkanı Joe Biden, stabilcoinlere odaklı üst düzey finansal düzenleyicilerden oluşan ve Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu olarak bilinen grup da dahil olmak üzere kripto paralar ile ilgili çalışmalar başlattı.

Biden yönetimi, hızlı bir şekilde büyüyen kripto para endüstrisinin yaşattığı endişeleri hafifletmek için stabilcoin ihraç eden firmalara özel bir tüzük hazırlamayı planlıyor.

Özel amaçlı bu tüzük, stabilcoin ihraç eden firmaları eyalet bazında federal gözetim altına almayı hedefliyor.

Diğer yandan ABD Hazinesi gözetimindeki bir grup da Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ne, stablecoin faaliyetlerinin sistematik olarak önemli olarak belirlenmesi gerekip gerekmediğini tavsiye etmeyi planlıyor.

Biden yönetiminden gelecek tavsiyelerin Mali Piyasalar Çalışma Grubu tarafından muhtemelen Ekim ayı sonunda yayınlanacak olan rapora dahil edilmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu