Haberler

Wuhan Virüsü Wuhan Merkezli Yatırımcıları Korkuttu

Wuhan virüsü olarak tanımlanan ancak tam olarak bilinmeyen, bugüne kadar 9 insanın öldüğü, 1.400'den fazla insanın etkilendiği virüs bölgedeki yatırımcıları korkuttu.

Çin’de yaşanan virüs salgını krizi tüm dünyayı korkuttu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bugün bir kriz durumu ilan edilip edilmeyeceğini görüşmeye başlarken diğer tarafta Wuhan’da yaşayan milyonlarca dolarlık servete sahip yatırımcılar bölgeden çıkmaya başladı. Weibo’da bazı Çinliler, ülkede yaşanan salgının tedavisi olmadığını, ölümcül olduğunu ve Çin yönetiminin kendilerinden bazı gerçekleri gizlediğini yazdı.

Wuhan, üretim alanında önemli bir pazar ve bölge. Wuhan’da milyonlarca dolar serveti olan yatırımcılar var ve bu insanlar güvenliklerini ilk sırada tutuyorlar. Bu nedenle bölgede birçok yatırımcı şimdiden bölgeden kaçmaya başlamış durumda.

Kripto para yatırımcıları da var

Bölgeden kaçan yatırımcılar arasında kripto para yatırımcısı insanların da olduğu öğrenildi. Wuhan virüsünün nedeni ve tedavisi konusunda çalışmalar devam ediyor ancak henüz etkili bir tedavi yöntemi bulunamadı.

Kripto para varlıkları dünyanın her yerine kolaylıkla aktarılabildiği için sosyal medya üzerinden birçok zengin kişinin de bu olaydan sonra paralarını kripto paralara yatırdığı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu