XRP

XRP Avukatı Açıkladı: “SEC’in Saldıracağı Bir Sonraki Hedef Bu!”

XRP avukatı John Deaton, SEC'in kripto para dünyasında saldırıya geçeceği bir sonraki hedefine dair tahminini açıkladı.

Ripple (XRP) ile süregelen davanın taraflarından Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kısa bir süre önce kripto para ticaret platformları için yeni kurallar yayınlamıştı. Kripto para borsalarından, müşterileri için ellerinde tuttukları dijital varlıkları gerçeğe uygun değerler üzerinden bilançolarına yansıtmaları istenmişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: SEC'ten Kurumsal Yatırımcılara Bitcoin Uyarısı!

Bununla birlikte Ripple ile SEC arasındaki davada XRP yatırımcılarının avukatlığını yapan John Deaton, SEC’in dava hazırlığında olduğu bir sonraki hedefinin kripto para borsaları olduğunu iddia etti.

SEC’in XRP’den Sonraki Hedefi Kripto Para Borsaları Mı?

SEC, yayınladığı belgesinde kripto para bulundurmanın teknolojik, hukuki ve denetimsel risklerini vurgulamıştı. Söz konusu belgede, 2018 yılında kripto para alım satım platformlarından çalınan miktarları açıklayan 2020 Ekim tarihli bir rapora atıf yapılıyor.

XRP avukatı Deaton ise, kendi görüşüne göre bu yaz bitmeden SEC’in kripto para borsalarına karşı en az bir dava açacağını tahmin ettiğini söyledi.

Bununla birlikte SEC yıllardır kripto varlıklar için bir düzenleyici rehber hazırlanması talebini reddediyor. Yetkili kurumun raporunda ise, bu varlıklar için hukuki ve düzenleyici netliğin var olmamasının sorumluluğunun bulunduğu belirtilmiş.

Wall Street Journal’a göre SEC’in yayınladığı söz konusu yönergeler, SEC başkanı Gary Gensler’ın sektöre yaptığı bir uyarı niteliğinde olabilir. Gensler, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Coinbase hakkında konuşmuş ve bu platformdan kripto para satın alan herkesin şirkete teminatsız krediler vermiş olduğunu iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu