BitcoinHaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme: SEC’ten Kurumsal Yatırımcılara Bitcoin Uyarısı!

SEC, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili kılavuz yayınladı.

Bitcoin ve kripto paralara yönelik artan kurumsal talep varlıkların muhasebeleştirilmesi konusunda bazı tereddütlere neden oldu.

Kurumsal yatırımcılar ellerinde tuttukları tüm varlıklarda olduğu kripto varlıkları da belirli muhasebe kuralları içerisinde bilançolarına yansıtmaları gerekiyor.

Bu konuda harekete geçen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün yaptığı açıklamada kullanıcılar ve müşteriler adına kripto para bulunduran ve ABD borsalarına kayıtlı şirketlerin bu varlıkları bilançolarında bir yükümlülük olarak muhasebeleştirmeleri ve ilgili riskleri yatırımcılara açıklamaları gerektiğini söyledi.

SEC, kripto varlıkların muhasebeleştirilmesi gerektiğine dair yayınladığı kılavuzun, kripto para borsaları ile kripto para hizmetleri sunan ve müşterileri adına kripto paraları elinde tutan perakende brokerler ve bankalar gibi geleneksel firmalar için geçerli olacağını belirtti.

Kılavuzda, kripto paraların korunması ile ilgili önemli, teknolojik, yasal ve düzenleyici riskler olduğunu dile getiren SEC, sonuç olarak kripto paraların muhasebesinin tutulmasının şirketlerin bilançolarına eklemesi gerektiğini söyledi.

“Kripto para birimlerinin nasıl ihraç edildiğini, tutulduğunu veya aktarıldığını destekleyen teknolojik mekanizmalar ile kripto paraların başkaları için tutulması konusundaki yasal belirsizlikler, artan finansal kayıp riski de dahil olmak üzere artan önemli riskler yaşatıyor.”

Kripto varlıkların gerçeğe uygun değer üzerinden muhasebeleştirilmesi gerektiğini söyleye SEC şirketlerin ayrıca ellerinde bulundurdukları kripto varlıkların miktarını da açıklaması gerektiğini de belirtti.

Son dakika gelişmeler için bizi Twitter’dan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu