XRP

XRP Fiyatı Yeniden Yükseliyor: XRP Fiyatının Yükseliş Sebebi Belli mi?

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %15'e yakın yükseliş yakaladı.

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü hatta ikinci kripto para sıralaması yükselen XRP, son dönemde çok fazla darbe aldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile 15 milyar dolara yakın toplam piyasa değeri kaybı yaşayan XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 7. sırada bulunuyor.

XRP Fiyatı Yeniden Hareketlendi

XRP bunca darbe ile ciddi bir düşüş yaşarken aynı zamanda boğa piyasası fırsatını da kaçırdı. Neredeyse her altcoin rekor kırarken 0,45 dolar seviyesinde çakılı kalan XRP, lider kripto para birimi Bitcoin karşısında da üç yıllık desteğe geriledi. XRP fiyatının son 24 saat içerisinde bütün piyasa düşerken %15’e yakın yükseliş elde etmesi ise yatırımcılarda şaşkınlık yarattı. Peki XRP fiyatı neden yükseliyor?

Kripto para analisti John H tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında aslında XRP’nin Bitcoin karşısında üç yıllık oldukça güçlü bir desteğe gerilediği görülmekte. Analist, 14 Mart tarihinde XRP alım vakti geldi yorumunda bulundu ve bundan 1 gün sonra XRP gerçekten de yükselişe geçti. Buna ek olarak Peter Brandt gibi ünlü isimlerin XRP hakkındaki olumsuz yorumları da bunun gün yüzüne çıkmasını sağlamış olabilir.

XRP/BTC grafiğine bakıldığında fiyatın destekten  uzun vadede 0,00009 SATS seviyesine kadar çıkması bekleniyor. Bu da mevcut seviyeden yaklaşık 11 kat yükseliş yaşanması anlamına geliyor. Analist buna karşın kısa vadede ise hedefin yaklaşık %300 yükseliş olduğuna işaret etti. XRP fiyatının böyle bir yükseliş ile 1 dolar üzerine çıkması muhtemel.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Volkan

Yükselse ne olacak..? “Jed McCaleb” piçi gelecek yüzmilyonluk satışı basıp yükselişi yerle bir edecek.
(üslup için kimse kusura bakmasın lütfen ama adamı tanımlayacak başka bir kelime yok)


Başa dön tuşu