XRP

XRP’de Patlama Yaşanıyor: Kullanıcı Sayısında Yeni Rekor

Son dönemde ciddi bir fiyat artışı yaşayan XRP'de aktif kullanıcı sayısı 3 ayın en yükseğini gördü!

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi olmayı başaran XRP, son dönemin de en çok konuşulanlarından oldu.

XRP, 24 saat içerisinde %12 yükseliş elde ederek 0,85 bandına yeniden ulaştı. Bunun arkasında ise direkt olarak kullanıcıların yaptıklarının etkisi yer alıyor olabilir.

XRP Kullanıcıları Ağa Akın Ediyor

7 günde %38 yükseliş elde eden XRP‘yi aktif kullananların sayısı da kısa sürede %50 arttı.

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre, XRP fiyatının yükselişi ağdaki artış ile korelasyon içerisinde.

3 Şubat tarihinden beri aktif kullanıcı sayısının da %50 arttığı görülüyor. XRP’nin 0,91 dolara kadar çıktığı yükselişi de neredeyse %50’lik artışa tekabül etmekte.

Santiment, günlük aktif cüzdan adreslerinin son aylarda devamlı olarak stabil bir şekilde arttığını aktardı. Santiment böylesine bir etkileşimin en son Kasım 2021’de görüldüğünü de not etti.

Günlük aktif adres sayısı ağdaki etkinliği gözlemlemek için oldukça önemli bir indikatör ve kullanıcıların yönleri ile hedefleri böylece net olarak görülüyor. Tabii ki kullanıcıların bir anda artan ilgilerinin de bir sebebi var. Ripple ile SEC davasında yaşanan son gelişmeler bazıları için sona yaklaşıldığına işaret ediyor olabilir.

İlgili Haber
"SEC Davası Ripple'ı (XRP) Engelleyemedi, ABD Dışındaki Büyüme Devam Ediyor"

SEC’nin direkt olarak Ripple ile ilgili konuşma kayıtlarının mahkemece talep edilmesi olumlu bir hava yaratsa da dava henüz bitmedi ve dava bitene kadar belirsizlik sürecek. Buna rağmen XRP zaten büyük bir darbe aldı ve buradan sonra fiyat çok olumsuz seyretmeyebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu