XRP

XRP’den Umut Veren Sinyal: 35 Ay Sonra Bir İlk Görüldü

XRP fiyatı 35 ay sonra en yüksek haftalık mum ile yükseliş sinyali verdi.

10 milyar doların üzerinde değerlemeye sahip olan Ripple’ın kripto para birimi XRP, 35 aydan sonra en yüksek haftalık mum sinyali ile tam olarak geri döndüğünü gösterdi.

XRP, 35 Aylık Düşüşe Son Verdi

4 Nisan tarihli mum grafiğine bakıldığında geçtiğimiz haftanın 0,63 dolar seviyesinde noktalandığı görülüyor. Bu da Mayıs 2018’de XRP fiyatının 0,69 dolar ile kapattığı haftanın çok yakınına denk gelmekte.

XRP fiyatının bu haftalık kapanışı 35 ayın en yükseği olmanın yanı sıra dava sorunu nedeniyle dibi gören XRP için umut ışığı da oldu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi XRP, aslında dava öncesi seviyesinin bile üzerine çıktı. Ripple’a açılan menkul kıymet davası öncesinde 0,58 dolardan işlem gören XRP, bu süreçte çok yara alsa da şu an toplam piyasa değeri itibarıyla da bunun üzerinde. Yine de altcoin rallisini kaçıran XRP’nin rakipleri tarafından geçildiği görülmekte.

XRP fiyatı özellikle Flare Networks airdrop programı ile Kasım 2020’de 0,79 dolara kadar yükseldi. Daha sonra hem airdrop programının bitmesi hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) dava açması ile fiyat %70’e yakın kayıp yaşadı. Şu an için Ripple davasında XRP lehine adımların atılması ise fiyatın hareketlenmesini sağladı.

XRP fiyatı basın saati itibarıyla ise 0,68 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %14 yükseliş elde etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu