XRP

XRP’nin Arkasındaki Geliştiricilerden Yeni Adım: Ethereum’un Tahtına Göz Dikti

XRP geliştiricileri, Ethereum ile tanınan NFT sektörüne giriş yapmayı planlıyor.

Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasında vurgulanan en önemli konu, XRP’nin aktif olarak kullanılmamasaydı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin iddia edildiği gibi ödeme odaklı platformlarda aktif olarak kullanılmadığını ifade etti. SEC’nin iddiası bunun sadece son dönemlerde kullanılmaya çalışıldığına işaret ediyor.

XRP Ledger Gelişiyor

Ripple ise tam olarak bu davadan sonra birden çok atılım gerçekleştirdi. Ripple Labs geliştiricilerinin attıkları en son adım ise bunların arasında en önemlisi olabilir. XRP Ledger’ın son “Hooks” güncellemesi ile yakında akıllı kontrat fonksiyonuna kavuşabileceği belirtiliyor. XRPL Labs geliştiricileri ise bunun devamında neler olabileceğine dair önemli bir açıklama yaparak aslında Ethereum’un tahtına göz dikildiğini gösterdi.

XRP Labs tarafından yapılan açıklamada “IOU” konsepti tanıtıldı. Aslında IOU konsepti Flare Network tarafından yapılan Spark token airdropu ile de kullanıcıların aklında yer edinmişti. XRP geliştiricileri IOU modunda yani henüz piyasada olmayan ancak olacağı garanti gibi görülen varlıkları ödünç bir şekilde vererek, NFT sektörüne giriş yapmayı düşünüyor.

NFT’ler Kesinlikle Mümkün

XRPL Labs açıklamasında bu sayede hem NFT sektörüne giriş yapılabileceği, hem de XRP Ledger üzerinde insanların kendi tokenlerini oluşturabilecekleri vurgulandı.

XRP Labs’in NFT açıklamasında ise bunun kesinlikle mümkün olduğu söylendi. XRPL Labs ekibine katılacak olan bir kişinin şimdiden XRPL üzerinde NFT’ler hakkında çalışmalara başladığı bile müjdelendi.

Son günlerde herkesin dilinde olan NFT’ler, belki de XRP’nin aktif kullanıldığında dair mahkemede kanıt olarak öne sürülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu