Kripto HaberleriHaberlerY Kuşağı Ekonomiyi Kripto Paralarla Değiştirebilir

Y Kuşağı Ekonomiyi Kripto Paralarla Değiştirebilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para yatırımcılarının şuan için küresel ekonomiyi düzeltebilecek güce sahip olmadıkları bilinen bir gerçek. Ancak Nisan 2020’de yapılan bir araştırmaya göre genç yaş grubunun özellikle 1988-1999 yılları arasında doğan gençlerin gelecekte kripto para birimlerine çok daha fazla ilgi göstermesi düşünülüyor. Bitcoin’in kısa süre içerisinde çok daha fazla sayıda insan tarafından kullanılması beklenirken, özellikle de binlerce dolar kazandırıyor olması gençlerin dikkatini çekmekte.

Bitcoin’in fiyatının yükselmesi, sürekli olarak gizlilik odaklı olarak olması ve benzer özellikleri gençlerin ilgisini çekerken, özellikle tarafsız bir dijital para birimi olması çok daha fazla ilgi çekiyor. Milyonlarca genç bugün kripto para birimlerine sahip iken, özellikle her geçen gün daha fazla sayıda gencin kripto para birimi almaya başlaması, çok sayıda gencin her gün belirli miktarlarda para ayırarak Bitcoin alıyor olmasının özellikle küresel ekonomiyi gelecekte bu gençlerin bu sayede özgür düşünceler ile kurtarabilecek olduklarına değiniliyor.

Ekonomistler, Y Kuşağı olarak bilinen 1988 ve 1996 yılı doğumlu olan insanların aldıkları kripto paralar ile geleceğin ekonomisine yön verebilecek kapasitede olduklarını, bunun mümkün olabileceği gibi, gelecekte nelerin değişeceği konusunda yine bazı soru işaretleri olduğuna değinmekteler.

Bitcoin İle Ekonomi Değişir Mi?

Ekonomistler, gelecekte Bitcoin olmasa bile dijital para birimleri ile özellikle ekonominin yönünün tam tersi yönünde değişebilecek olduğuna değiniyorlar. Bunun sebebi olarak ise kripto paraların gençler için büyük bir özgürlük alanı olması, merkeziyetsiz olması, kolay olması, temassız ödemelere izin vermesi ve daha fazla sayıda güvenlik ve gizlilik içermesi gibi sebeplere bağlı olarak gençlerin tercihi olmayı sürdürmesi beklenmekte. Tabi

Kripto para birimlerinin küresel ekonomiyi değiştirmede rolünün özellikle dolar ve benzer rezerv para birimlerini geride bırakmak değil, küresel ekonomide çeşitlilik yaratıp olası spekülasyonları engellemek, daha hızlı ödemeler ve daha az komisyon ile kripto para birimi transferi yapmak gibi özellikler açısından büyük ve beklenen değişimler görülmesi öngörülüyor.

Kripto para yatırımcılarının geleceği nasıl ve ne şekilde değiştirebilecek oldukları merak konusu iken, FED ve diğer kurum ve devletler kripto paraları şekillendirmek konusunda gelecekte çok daha fazla rol oynayabilecekler gibi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları