HaberlerKripto Para

Yahoo’nun açılması beklenen kripto para borsasından yeni haber

Yahoo kripto parasını açacağı tarihi belirtti.

Uzun zamandır Yahoo’nun kripto para borsası açma girişimi olduğu biliniyor. Söylentilerin ardından uzun bir süre sessiz kalan şirket sessizliğini bozdu. Arama motoru devi olan Yahoo, 30 Mayıs’ta bir yıldan uzun süredir çalışmalarının yapıldığı borsayı hizmete açacak.

Taotao ismiyle piyasaya çıkacak olan kripto para borsasında ilk olarak Bitcoin ve Ethereum alınıp satılmasına imkan verilecek. Borsanın mobil uygulamasının da olacağını belirten şirket yetkilileri, borsada kripto para almanın yanı sıra kaldıraçlı işlemlerin de olacağını ifade etti.

Şirket bünyesinin yüzde 40’ına sahip olan Yahoo, mevcut olarak arama motoru üzerinde hesapları olan kullanıcılara kripto para alması için kolayca imkan verecek.

Yahoo gibi büyük şirketlerin kripto para piyasasına yatırım yapması kripto para piyasanın geleceği ve yaygınlaşması için oldukça önemli. Yakın zamanda Yahoo gibi birçok firma kripto para çıkaracağını veya Blockchain sistemini kullanacaklarını açıkça ifade etmişti. Bunlardan en önemlilerinden olan Facebook 2020 yılında kripto parasını piyasaya süreceğini duyurdu.

İlgili Haber
BBC'ye göre Facebook'un Kripto Parası 2020'de piyasada
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu