Kripto Para

Yapay Zeka Kripto Para İşlemleri Yapabilir Mi?

Yapay zekanın kripto paraları tahmin etmesi mümkün mü?

Yapay zekayı gelecekte daha fazla insan kullanacak ve daha fazla insan yapay zekalı robotlardan yararlanacak. Ancak yapılan son araştırmalar yapay zekanın insanlara göre bazı tahminlerde daha iyi olduğunu ve daha başarılı olabilecek olduğunu göstermekte. Net olarak bugün bir yapay zeka simülasyonu kesin olarak ”Bitcoin 2019 sonunda 105 bin dolar olur’ diyemez ancak bunu insanlara göre daha yakın tahminler ile belirtebilir.

Henüz bunun için özel bir yapay zekalı program geliştirilmedi ve yapay zekalı sistemler henüz insanların kullanımına sunulmadı. Şirketler bile bu konuda bir süreç geliştirmekten endişe ederken gelecekte bu tür sistemlerin insanlar tarafından kullanılmasının Bitcoin gibi kripto paraların bile değerini tahmin etmek konusunda çok başarılı olabileceği tahmin ediliyor.

Bunu sağlamak için yapay zekanın İnternetin veritabanı olarak adlandırılan tüm işlemleri saniyeler içerisinde kontrol edebilir olması ve sadece buna özel programlanır ise Bitcoin alım ve satımlarını takip ederek anlık olarak tahminler yapabilecek olduğu düşünülüyor.

Bir yapay zeka internetten yapılan Bitcoin satış ve alımlarını saniyeler içerisinde bulabilir ve bunu yaparken 1 saniye içerisinde ve 1 saat içerisinde yapılan işlemleri daha piyasaya borsalara etkisi yansımadan kullanıcılarına bilgi verebilir. Bunun gizlilik endişelerine sebep olacağı aşikar olsa da kesin olarak bilinen bir şey varsa o da yapay zekanın bu konuda insanlara en iyi tahminleri vereceği konusu.

Her ne kadar birçok tahmin algoritması piyasada olsa da bahsedilen yapay zeka uygulaması süper bilgisayarlar yardımıyla trilyonlarca işlemi yapabilir ve analiz edebilir hale gelecek.

Yapay zeka 1000 tarıyorsa insan 1 tarıyor

İnsan olarak işlemleri tararken zorlanıyoruz. Saniyeler içerisinde onlarca, binlerce, trilyonlarca işlemi bulamıyor ve beynimiz buna izin vermediği için tarayamıyoruz. Ancak yapay zeka bunu başarabilecek bir teknoloji ve kısa süre içerisinde trilyonlarca işlemi aynı anda ve farklı farklı zamanlarda yapabilir. Verileri tahmin edebilir. Bu da gelecekte kripto paraların fiyat tahminlerini ortaya süren analistlerin ‘işsiz’ kalmasına sebep olabilir. Böylesi bir gelecekte birçok insanın isşiz kalacağı açık olsa da analist kimselerde işlerine çok bağlı olmamalı ve yapay zekanın kendilerinden daha iyi tahminler ile işlerini ‘ellerinden’ alabilecek oldukları konusunda emin olmalı.

*Yapay zeka çalışmaları bugün aktif olarak devam etse bile kesin sonuç alınmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu