BitcoinHaberler

Yarın Büyük Gün! Herkesi Bitcoin Almaya Davet Ettiler!

El Salvador'un Bitcoin hamlesi yarın hayata geçiyor.

El Salvador, çıkardığı yasal düzenleme ile Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu. Bu hamlesi pek çok otorite tarafından eleştirilse de, devlet başkanı Nayib Bukele, Bitcoin kararından vazgeçmedi.

Ülkede kabul edilen Bitcoin yasası yarın yürürlüğe girecek. Buna göre Bitcoin resmi para birimi olarak kullanılmaya başlanacak. Yasa yürürlüğe girmeden kısa süre önce Bitcoin’de de güzel bir yükseliş olduğunu gözlemliyoruz.

Başkan haziran ayında yaptığı açıklamalarda, cüzdanını onaylayan vatandaşların hesaplarına 30$ değerinde Bitcoin gönderileceğini söylemişti. Bundan ilham alan bir grup Reddit kullanıcısı “Hepimiz salı günü 30$’lık Bitcoin alıyor muyuz?” şeklinde bir etkinlik başlattı. Etkinliği başlatan hesap, bunun bir pump etkinliği olmadığını, ilk defa Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden bir ülkeye destek amacıyla düzenlendiğini ifade etti.

Bu etkinliğin fiyata ciddi bir etkisi olacağını düşünmüyoruz. Zira etkinlik sahibi de, 3.3 milyon üyenin hepsinin 30$’lık bitcoin alması durumunda 100 milyon dolarlık bir alım gerçekleşeceğini söyledi. Etkinlik kapsamında El Salvador’a destek olmak amacıyla Bitcoin alma çağrısı da yapıldı.

Bloomberg’e konuşan Singapur merkezli bir borsa yöneticisi, kullanıcıların bu planı koordineli bir şekilde hayata geçirmesinin çok zor olduğunu söyledi.

El Salvador’da Bitcoin yasasının yürürlüğe girmesine saatler kala Bitcoin 51.000$’ın üzerinde kalmaya devam ediyor.

Anketlerde El Salvador halkının Bitcoin’e mesafeli olduğunu görüyorduk. Yasanın yürürlüğe girmesinin ardından benimsenme oranında bir artış olacak mı takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Nasıl alabilirim

Anonim

Banada lozım


Başa dön tuşu