Kripto HaberleriHaberlerRus Polisi, Yasadışı Kripto Madenciliği Sebebiyle Kaçan İki Kişiyi Tutukladı

Rus Polisi, Yasadışı Kripto Madenciliği Sebebiyle Kaçan İki Kişiyi Tutukladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rus polisi Perşembe günü (bugün) yasadışı bir kripto para birimi madencilik operasyonu yürüteniçin iki kişiyi tutukladı. Yasadışı kripto madenciliği sebebiyle kaçan iki kişinin kaçmaya çalıştığı verilen bilgiler arasında.

Yasadışı Kripto Madenciliği Suçlaması

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Irina Volk, polisin terkedilmiş bir kauçuk fabrikasında bulunan bir kripto para birimi madencilik çiftliği ile bağlantılı olan iki kişiyi gözaltına aldığını açıkladı. Rus basınında çıkan haberlere göre yetkililer, Orenburg şehrinde 6,000’den fazla madencilik ekipmanı buldular.

Rapora göre, polis iki eski fabrika çalışanını maddi tazminat konusunda da diğer suçlara ek olarak suçluyor. Rus basında çıkan haberlere göre, madencilik çiftliğinin söylentileri Mart ayı başlarında ortaya çıkmıştı, ancak polis varlığını o zamanlarda doğrulamayı reddetti. Ancak, Volk, bugün, çiftliğin tahmini 60 milyon ruble (yaklaşık 1 milyon $) değerinde saatte 8 milyon kW elektrik tükettiğini belirtti.

Bu İlk Değil

Bu yaşanan durum ve müdahale Rus yetkililer tarafından ilk kez yasadışı kripto madencilik operasyonları ile yaptığı müdahale değildi. Şubat ayında, polis madencilik için tesiste bulunan süper bilgisayarları kullanmak adına bir nükleer silah araştırma enstitüsündeki birçok bilim adamını da tutuklamıştı. Clandestine madencilik operasyonları, Avustralya hava raporları ajansı, New York Eğitim Bakanlığı ve Louisiana başsavcılığının ofisindeki çalışanlar, ve tüm bunların kripto-paralı kaynaklara karşı maddi zararı olduğu iddiasıyla başka yerlerde de büyümüşlerdir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları