Haberler

Rus Polisi, Yasadışı Kripto Madenciliği Sebebiyle Kaçan İki Kişiyi Tutukladı

Rus polisi Perşembe günü (bugün) yasadışı bir kripto para birimi madencilik operasyonu yürüteniçin iki kişiyi tutukladı. Yasadışı kripto madenciliği sebebiyle kaçan iki kişinin kaçmaya çalıştığı verilen bilgiler arasında.

Yasadışı Kripto Madenciliği Suçlaması

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Irina Volk, polisin terkedilmiş bir kauçuk fabrikasında bulunan bir kripto para birimi madencilik çiftliği ile bağlantılı olan iki kişiyi gözaltına aldığını açıkladı. Rus basınında çıkan haberlere göre yetkililer, Orenburg şehrinde 6,000’den fazla madencilik ekipmanı buldular.

Rapora göre, polis iki eski fabrika çalışanını maddi tazminat konusunda da diğer suçlara ek olarak suçluyor. Rus basında çıkan haberlere göre, madencilik çiftliğinin söylentileri Mart ayı başlarında ortaya çıkmıştı, ancak polis varlığını o zamanlarda doğrulamayı reddetti. Ancak, Volk, bugün, çiftliğin tahmini 60 milyon ruble (yaklaşık 1 milyon $) değerinde saatte 8 milyon kW elektrik tükettiğini belirtti.

Bu İlk Değil

Bu yaşanan durum ve müdahale Rus yetkililer tarafından ilk kez yasadışı kripto madencilik operasyonları ile yaptığı müdahale değildi. Şubat ayında, polis madencilik için tesiste bulunan süper bilgisayarları kullanmak adına bir nükleer silah araştırma enstitüsündeki birçok bilim adamını da tutuklamıştı. Clandestine madencilik operasyonları, Avustralya hava raporları ajansı, New York Eğitim Bakanlığı ve Louisiana başsavcılığının ofisindeki çalışanlar, ve tüm bunların kripto-paralı kaynaklara karşı maddi zararı olduğu iddiasıyla başka yerlerde de büyümüşlerdir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu