Kripto HaberleriHaberlerYasal Boşluklar 1 Trilyon Doları Engelliyor

Yasal Boşluklar 1 Trilyon Doları Engelliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

1 trilyon doları unuttunuz mu? 1 trilyon dolar geçtiğimiz 2017 yılında kripto para piyasası hacminin 850 milyar dolar seviyesini 873 milyar dolar seviyesine yakın noktalara ulaşmasından sonra bulması beklenen seviyeler olmuştu. Bitcoin fiyatında o dönemde yeni rekorlar kırılmış ve yatırımcılar kazanç elde etmişlerdi. Yatırımcıların büyük oranda kazanç elde ettikleri o dönemde 1 trilyon dolar beklentisi de tavan yapmıştı ve kripto para piyasalarında yeni rekorlar kırılabileceği iddia edilmişti.

Beklentileri tutturamıyor!

Bugün ise 2019 yılında artık 1 trilyon dolar seviyesi hayal olarak akıllarda. Bitcoin fiyatının yükseliş ve piyasa hacmi yükseliş beklentileri tutmadı. Bitcoin 10 bin dolar seviyesini geçerek 20 bin dolara kadar yol almadığı sürece piyasa 1 trilyon dolara yakın seviyeleri artık göremez.

Kripto paralar yakın zamanda 1 trilyon doları göremeyecek. Kripto para analistleri bunların arkasında en fazla dikkat çeken sorunun kripto para yatırımlarının değerinin düşmesi ve bu dönemde kripto para yatırımlarının önünde olan büyük engelleri gerekçe gösteriyor. Bitcoin fiyatının yükseldiği bir ortamda kripto para yatırımlarının tamamına yakınında yükseliş olabilirken, bu 2019 yılında gerçek olabileceğine ihtimal verilse de kesin olarak bakılmayan bir beklenti.

Yasal boşlukların 1 trilyon dolar piyasa hacminin görülmesini engellediğini, bugün ABD’nin yasal kripto para kararları için ayrı bir yer ayırması durumunda bunun sonucunun başarılı olabileceği belirtiliyor. ABD’nin kripto para yasakları yok ancak kripto para yasaları da yok. Bu ise 1 trilyon dolar olmasını engellediği gibi kripto para fiyatlarını da yakından etkiliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve bununla beraber düşüşlerin birbiri ardına tek tek yaşanması kripto para yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Bitcoin fiyatının yükselmesi için kripto para analistlerine göre bir süre boyunca yatırımcılar hiç satış yapmamalı veya satışlar alımların altında olmalı ki bunun sonucunda kazançlar artış göstersin ve kripto para birimi piyasa hacmi genel toplamı 1 trilyon doları 20 bin dolar rekorunun kırılmasının ardından görebilsin. Yakın zamanda kripto para yatırımcılarının piyasa hacmi beklentisi 1 trilyon dolar seviyesinde olmamalı ve 300 milyar dolar seviyesi piyasa hacmi konusunda hedef olarak görülmeli. Aksi durumda hüsrana uğramak mümkün olabilir ve bunun sonucu daha kötü olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları