BitcoinHaberler

Yatırım Yapmak İçin Doğru Zaman Mı? – Uzmanlar: Bugün Hata Yaparsanız Bedelini Yıllarca Ödersiniz!

Kripto para birimleri son yılların en güçlü seviyelerinde.

Uzmanlar, dün 20.000 doları geçerek rekor kıran ve bugün 23.500 dolar seviyelerini bile aşarak beklenmedik seviyelere ilerleyen Bitcoin fiyatı ve altcoinler ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Son dönemde görülen bu fiyat artışlarının piyasa için olumlu olduğunu belirten uzmanlar, bazı uyarılarda bulunuyor.

Bu fiyat seviyelerinden yatırım yapacak olanların 2017 yılında yaşanan durumla karşı karşıya kalabileceklerini, 32.000 dolar beklentisi gibi beklentilerin 2017 yılında da benzerlerinin olduğuna dikkat çektiler. 2017 yılında yaşananların bu yıl yeniden tekrar etmeyeceğinin ‘hiçbir garantisinin olmadığını’ belirten uzmanlar, en yüksek fiyat seviyesinden yatırım yapmanın risklerinin her zamankinden daha büyük olabileceğine dikkat çekiyorlar.

Yatırım Yapmak İçin Doğru Zaman Mı?

Uzmanlar, 22.700 doların üzerinde olan Bitcoin fiyatının yeniden tarihin en güçlü çöküşlerinden bir tanesini yaşamasının “an meselesi” olabileceğini, asla hep yükseliş yönünde hareket etmesinin mümkün olmayacağı konusunda uyarıyor.

Düzeltmelerin görülmesi ve ani kar satışları ile çok hızlı düşüşler olabileceğine dair uyarılar yapılırken, yatırımcıların özellikle de son günlerde yeni yatırım yapmak konusunda çok iyi düşünerek karar vermesi öneriliyor. Tahminler, Bitcoin fiyatının yükselişini sürdürse bile bir noktadan sonra düşüşe başlaması ve yatırımcıların büyük oranda satışlar yapması sonucunda 2017 yılında olduğu gibi bir durumun tekrar etmesinden yana.

Ancak bazı analistler Bitcoin fiyatının artık “düşmeyeceğini” ve “sürekli olarak yükseliş dönemine girildiğini” iddia etmekteler. Kim doğru, kim yalan söylüyor bilinmez ancak bilinen bir gerçek var: “hiçbir yatırım aracı asla sürekli yükselmez…”

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Piyasacı Türk

Çoğu coinin hareketi fetih stratejilerine benzer, elbette piyasada yapılan hamleler, çıkarlar, ortaklıklar bu durumun belirleyicisidir, önce her yeri kuşatır yeni kalelerini yapar ardından eskisini terk edip daha güvenilir limana demir atarlar.
Ayak sesleri her zaman vardır, bu işte duygularınızı terk edin, ama müziğin sesini dinleyin.


Başa dön tuşu