BitcoinKripto Para

”Yatırım Yapmam” Diyenler Dahi Bitcoin’e Milyonlar Yatırmaya Başladı

Bitcoin’e dair yorumlar ve rekor kıran son fiyat dengeleri yatırımcıların daha fazla ilgisi ile karşılaşmasında önemli bir etkiye sahip oluyor. Yatırımcıların hedefleri arasında bulunan ve en fazla istedikleri gerçekleşmesi için piyasa durumunu yakından takip ettikleri artışlar bugünlerde ardı ardına yaşanıyor.

Yatırım oranları katlanıyor, yatırımcı sayısında artışlar ardı ardına daha fazla ortaya çıkıyor. Bu geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında yaşanan 19 bin dolar seviyesine yükselişte yaşanan artıştan farksız bir tabloyu ortaya çıkarırken bazı kimseler bu durumu ‘’yeni rekor öncesi hazırlık ve insanların ilgisi’’ olarak yorumluyor.

Bitcoin’e olan ilginin bugünlerde artmasının tek sebebi fiyatın rekor kırmasından ötürü kaynaklanıyor. Yatırımcılar ve yatırımcı olmayanlar arasında herkes birbirine bu yılın sonunda beklenen yeni rekor seviyeleri hakkında yorumlarda ve açıklamalarda bulunurken, tam olarak kesin olmasa bile birçok kişi arkadaşından, akrabasından veya güvendiği bir kişiden duyduğu ‘’yükselecek’’ yorumuna inanarak Bitcoin’in yükselecek olduğuna ve şimdi tam yatırım yapma zamanı olduğuna inanıyor.

Almak İstemeyenler Bile Almak İstiyor

BTC’nin güvenilir olmadığını belirten ama almak isteyen kişi sayısında da bu hafta yaşanan artışlar sonrasında büyük bir patlama yaşanıyor. Bazı kimselerin kripto paralara olan inancı sıfıra yakın olsa bile bu kişiler yaptıkları yorumlarda beklenen etkinin daha çabuk olduğunu ve gerçek bir yatırım aracı olarak kripto paralar arasında BTC’nin tanımlanabilecek olduğunu düşünmeye başladıkları yönünde ifadeler kullanıyorlar.

Kripto para almak, yatırım yapmak istemeyen kişilerin bu konuda istedikleri ve yaptıkları yorumların bir önemi olmaması piyasanın spekülasyonlar ile boğuşmasının önünde bir engel ve güzel bir engel olarak değerlendiriliyor.

Olumsuz yorumları ile yatırımcıların kafasını karıştıran, yatırımcıları yanlış yöne yönlendiren kişi sayısında ciddi bir artış olmasının önünde olan tek engel Bitcoin’in yapılan olumsuz yorumlardan oldukça az etkilenmesi ve oldukça az kişinin bu tür iddialara inanarak yatırımlarını geri çekmesi ile ortaya çıkıyor.

Yatırımcının asıl baktığı yer ve konu kendisinin ne kadar kazandığı ve bu kazancı ne kadar süre içerisinde elde edebildiği yönünde oluyor.

Düşünceler Olumlu Yöne İlerliyor

Olumsuz düşünce sahibi kişilerin düşünceleri dahi olumlu yöne ilerlerken, yatırımcıların bundan 2 hafta öncesine oranla bugün ve geçtiğimiz günlerde yaptığı yorumlar fazlası ile olumlu yöne doğru ilerliyor. Bunun arkasında sadece bugün yaşanan artışlar değil 2 haftadır ardı ardına yaşanan artışlar gelirken, bazı kimselerin ise yatırımlarını tekrardan döviz ve altın yerine Bitcoin’e yaptıkları, birçok kişinin ise yatırım yaparken dikkat ettiği asıl fiyat ve kazanç durumu ile sonuçlandığı yönünde oluyor.

Olumlu düşüncenin artmasında sadece buda etken olarak değerlendirilmiyor. Olumlu düşünmeye başlayan yeni ve eski yatırımcıların bu şekilde olumsuz düşüncelerinin yerini olumlu düşünceye bırakmasının ardında altkoin’lerin hiçbir şekilde Bitcoin kadar başarılı bir yükseliş sağlayamaması ve BTC kadar hiçbir kripto parada etkili artışlar olmamasından ötürü kaynaklanıyor.

Zaten mevcutta ICO’lar hakkında yaşanan olumsuzluklar sürerken, bazı konularda ICO’ların olumsuz yorumlar ile karşı karşıya kalması, beraberinde kripto paraların arasında BTC’nin bu 2 haftadır yükseliş yaşaması ve büyük yükselişlerin ve rekorların Aralık ayı sonuna kadar yaşanacak olmasının belirtilmesi olumlu yorumlar ve yatırımcı sayısında artışları tetikliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu