Bitcoin

Yatırımcılar Bitcoin’de Yarın Beklenmedik Bir Düşüş Bekliyor!

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, Twitter'da bir anket paylaştı.

Kripto para birimi Bitcoin’in beklenmedik düzeyde değer kaybedebileceğine inanan yatırımcı sayısı bu dönemde giderek yükselişe geçiyor. Milyarlarca insanı etkisi altına alan coronavirüs nedeniyle çok sayıda insan endişe içerisinde varlıklarını dövize aktarırken, ABD doları ise en başta talep gören para birimi olmuş durumda. Başlattığı anket ile yatırımcılara yarın Bitcoin’in fiyatında seyrin ne yönde olacağını soran ünlü kripto para birimi analistlerinden Josh Rager, yatırımcıların 45’i kadarından düşüş, %37’si kadarından ise yükseliş yanıtı aldı.

Bitcoin konusunda tahmin yapmayacağını ifade edenlerin oranı bu rakamların dışında çok düşük kalırken, yarın Bitcoinde düşüş bekleyen yatırımcıların sayısının kabaca yükseliş bekleyenlere oranla çok daha fazla olması ise piyasada soru işaretlerine sebep oldu.

Bazı yatırımcılar yarın panik satışlar yapabilecek olduklarını, bu sebeple piyasanın özellikle bu tür anketlerden sonra daha büyük düşüş yaşama riski olduğundan söz ettiler.

Josh Rager, kendi beklentisinin yarın düşüş olabileceğine inanmadığını, henüz piyasanın bu duruma hazır olmadığını düşündüğünü ekleyerek anketi paylaştı.

Kimse Bilemiyor

Bu zamanda özellikle coronavirüs etkisinden ötürü çok sayıda analist zaten kesin tahminler ve öngörülerde bulunmanın asla doğru olamayacağı görüşünü dile getirmeyi sürdürüyor. ABD ve Ortadoğu’da özellikle yatırımcıların bu dönemde ne düşündüklerinin büyük önem taşıdığı, Kuzey Amerika’da insanların kripto para ticaretinden bir süre uzak durmayı tercih ettiklerinden söz edilmekte.

Kuzey Amerika, özellikle milyarder kripto para yatırımcıları açısından önemli bir kıta olarak görülse de, özellikle ABD, Ortadoğu ve Asya’da da yatırımcıların piyasa üzerinde etkisi büyük olabiliyor.

Ortadoğu’da özellikle Suudi Arabistan gibi ülkelerden çok sayıda zengin milyoner ismin kripto paralarda yatırımlarının olduğu, bu yatırımları satmaları durumunda büyük ve beklenmedik düşüşler yaşanmasının gündeme gelebileceğinden endişe duyulmakta.

Josh Rager’in Anketine İnanarak Hareket Etmemeli

Bu dönemde hiçbir kimse ve görüşe göre hareket etmemek gerekiyor. Aksi durumda yarın düşüş bekleyen yatırımcıların oranı kabaca çok fazla olmasına rağmen düşüş beklentisi yerini 9.000 dolara yükseltecek bir durumla bile karşı karşıya kalabilir.

Tüm bunlar zaman içerisinde piyasada yaşanacak gelişmelere bağlı iken, ABD tarafından yaptırımların artırılması durumunda veya bazı ülkelere yeni yaptırımlar uygulanması halinde kripto para birimleri artabilir. Veya AB’de coronavirüs nedeniyle ortak fon kullanılması gündeme gelirse Bitcoin beklenmedik bir yükseliş gösterebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu