Kripto Para

Yatırımcılar Fiyat Düşüşlerinden Korkmamalı, Aksine Yatırım Fırsatlarını Değerlendirmeli

Kripto para yatırımcılarının bilerek fiyat düşüşlerinden korkutulduğu bir zamandayız.

Kripto para birimi yatırımcıları zaman zaman analistler, zaman zaman ise yakın çevre ve sosyal medyada fiyatlar 100 dolar bile düşse kaos ortamı oluşturulmaya çalışılıyor. Dün olduğu gibi bugünde bazı çevreler kripto para yatırımcılarını yıldırmaya, kripto para yatırımlarını düşük fiyattan sattırıp yüksek fiyatlardan alım yaptırmaya çalışıyor. Adına her ne derse diyelim bu insanlar gerek kendi kazançları, gerek ise başkasının kazançlarını ‘çekememesi’ nedeniyle bu tür eylemlere başvuruyor. Bazen sadece cahillikten, bazen ise sadece hırs nedeniyle bu tür eylemler içerisine girenler maalesef Türkiye’de dahil tüm dünyada mevcut tipler olarak karşımıza çıkıyor.

Biz yatırımcılar olarak kripto para satın aldığımızda, o bu veya şu dedi diye kripto para satın almıyor. Kripto paralar ülkemizde herhangi bir yasal engele tabi tutulmuyor ve isteyen herkesin kripto paralara ulaşma hakkı var. 18 yaşındaki bir genç isterse 100 milyon dolarlık kripto para alabilir, aynı zamanda 100 yaşındaki bir yaşlı vatandaşta 100 milyon dolarlık kripto para alabilir. Hiçbir sınırlama ve engel yok. Bu ise bazı kimselerin tepkisini çekiyor, bazen çok fazla kazanç elde edebilen kişiler çekilemiyor ve ”keşke kaybetseydi” diye olumsuz ve kabul edilemeyecek ifadeler kullanılabiliyor.

Analistlere değil, kendinize güvenin! Kazanan yine siz olacaksınız

Analistler sizin hangi seviyeden kripto para yatırımı yaptığınızı bilemezler. Dünyanın en doğru tahminler veren ve en iyi analisti bile olsa eğer ki siz 19.999 dolardan Bitcoin satın aldıysanız ve bu dünyanın en iyi analisti açıklama yaparak ”kripto paralar eski rekorunu kıracak ve sonra biraz düşecek” diyorsa 20.000 dolar olan rekor kırılabilir ancak bu durumda bile siz sadece 1 dolarlık artış görmüş olacağınız için neredeyse %0.02 bile kazanç elde edemeyeceksiniz.

Kendiniz piyasa durumunu kontrol ederek ve piyasa dinamikleri, fiyat durumu ve aralıkları, piyasa hacmi ve pazar oranları gibi veriler ile analistlerin tahminlerini izleyerek (ama bu kısa süreli izleme değil, her gün bunları takip etmek en faydalısı veya hiç olmazsa bile haftada 2-3 kez kontrol etmek faydalı) yatırımlarınızdan başkaları istemese de daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün olabilir.

Kripto para birimi yatırımcıları açısından duruma bakıldığında kimseye güvenerek hareket etmemeleri, bazen en yakın arkadaşlarının bile kendilerine vereceği önerinin kasıtlı olsun veya olmasın kaybettirecek bir hamle için önerilmiş olabileceği asla gözden kaçmamalıdır.

Siz bildiğiniz için yatırım yapıyorsunuz

Kripto paraları bilmeseniz yatırım yapmazsanız. En bilgisiz ve en kötü kripto para birimi yatırımcısı bile kısa süre içerisinde neler olduğunu, kripto para birimlerinin fiyatının sık sık değiştiğini bilir ve buna göre hareket etmeye başlar. İlk zamanlar çok büyük yatırımlar yapmayarak 100 dolar civarı veya 1.000 dolar kadar Bitcoin alıp testler yapmak ve kripto para piyasasından kazanç elde etmeye çalışmak yatırımcının hem kısa, hem orta, hem uzun ve çok çok uzun vadede bile kazanç elde etmesinde bilgi birikimi elde etmesini sağlayabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği içermez.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu