Haberler

Yatırımcılar Hisse Senetlerinin Aşırı Değerlendiğini Düşünüyor

Yatırımcılar hisse senetlerinin aşırı değerlendiğini düşünüyor.

Birkaç aydır devam eden corona virüsü dolayısı ile çok ciddi krizler yaşanan hisse senetleri son dönemde hızla artışa geçti. Bu yükseliş sayesinde milyonlarca kişi milyarlarca dolar para kazanırken, enflasyon oranlarında son dönemde beklenmeyen yükselişler gündeme geldi.

Ani talep durumundan dolayı arz yeterli gelmedi ve bazı ülkelerde enflasyon beklentileri daha yüksek seviyelere yükselerek ekonomilerde beklenmedik krizlere sebep oldu. Hisse senetlerinin birden aşırı değerlenmesi ve 2. dalga beklentileri dolayısı ile bu dönemde kripto para birimi yatırımcılarının çok dikkatli olması istenirken, aynı zamanda bu durumun kripto para birimleri üzerinde daha fazla ilgi artışına sürükleyebilecek bir neden olduğuna değinildi.

Avrupa ülkelerinde enflasyon beklentilerinin yükseldiği ve AB’nin genel enflasyon oranı konusunda tahminlerinin daha yüksek geleceğinden söz edilirken, dünyanın en yüksek enflasyon rakamlarına sahip ülkeleri arasında gösterilen Türkiye ve birçok enflasyon sorunu olan ülkenin de bu dönemde bu konudan dolayı çok büyük sıkıntılar çektiği bilinmekte.

Kripto para birimlerine ilgi artışının hisse senetlerinin sürekli yükselmesi sonrasında düşüş olabileceği beklentisinden dolayı çok daha fazla artabileceğinden söz edilirken, milyarlarca dolar değerindeki piyasa verilerinin kripto para birimlerinden yana olduğu, hisse senedi yatırımcılarının sıradaki yatırımlarını Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik yapabileceklerinden söz edilmeye başlandı.

Bitcoin yatırımcıları kısa süre içerisinde 9.000 doların altına düşen ve yeniden 9.500 dolara yükselen piyasa fiyatı nedeniyle özellikle bu dönemde yatırımlarını artırmayı düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu