Haberler

Yatırımcılar, Vadeli Mevduatları Tercih Ediyor

Kripto para birimi sahipleri son dönemde Bitcoin'den kazandıklarının az olması gerekçesi ile vadeli mevduatları bir sonraki en güvenilir seçenek olarak görüyor.

Kripto para yatırımcılarının büyük bölümü vadeli mevduatların en iyi seçenek olduğuna değinirken, faizlerin düşük olduğu ülkelerde ise vadeli mevduatlar en son seçenek olarak gösteriliyor. ABD’de ve Almanya’da vadeli mevduatların büyük oranda kazanç getirmediği, tam tersine daha büyük kayıplara sebep olduğundan söz ediliyor.

Milyonlarca dolar değerindeki yatırımlarını kripto paralar ile değerlendiren yatırımcı sayısı çok fazla iken, bu yatırımcılar için kripto paralar dışında en iyi seçeneğin girişimler olduğu, bunun ise kripto para birimlerinden daha riskli, daha zor ve daha fazla engeller çıkaran bir tercih olduğu belirtiliyor. Kripto paralara oranla bazı ülkelerde yüksek vadeli mevduat faizi dolayısı ile yatırımcıların bu dönemde kripto paralar yerine vadeli mevduatlardan daha fazla kazanç elde ettikleri ve aralıklarla vadeli seçenekleri değerlendirdiklerinden söz edilmekte.

Asya ülkesi Japonya’da vadeli mevduat faizlerinin neredeyse sıfır olduğundan söz edilirken, Türkiye’de ise vadeli mevduatların getirisinin enflasyona oranla çok düşük olduğu biliniyor. Yatırımcılar bu sebeple yine en yüksek kazanç getirisi sağlayan araç olarak kripto para, borsa ve altını birinci sırada görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu