Bitcoin

Yatırımcılar Yanlış Bitcoin’e (BTC) Akın Etti: Fiyat Yüzde 173 Arttı!

Bitcoin Gold fiyatı neden artıyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı son günlerde stabil seyretmekten de öte düşüş yaşamaya başladı. Bitcoin fiyatının 60.000 dolar altında yoluna devam etmesine rağmen bir Bitcoin hard fork’u ise rekor üzerine rekor kırıyor.

Bitcoin Gold Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

Uzun süreden beri adını duyuramayan Bitcoin Gold, 1 haftada %200 yükseliş elde etti. Yatırımcıların ise Bitcoin yerine yanlışlıkla Bitcoin Gold aldıkları düşünülmekte. 2017 yılındaki altcoin sezonunda piyasaya sürülen ve 9 Nisan tarihinde 113 dolara kadar çıkan BTCG, rekor tazelemiş oldu.

Bitcoin Gold fiyatının yükselişi ise sadece yatırımcıların yanlış altcoini almasından ibaret olmayabilir. Bitcoin Gold ekibine bakıldığında son dönemde hareketlilik yaşanmadığı ve aslında bunun Brezilya merkezli bir banka ile alakalı olduğu söylenebilir. Brezilya’nın en büyük yatırım bankası olan BTG Pactual’in Bitcoin Gold’un kısaltması BTG’ye sahip olduğu görülmekte. Brezilya bankasının Gemini kripto para borsası ile entegrasyon gerçekleştirdiği haberinden sonra ise yatırımcıların buna akın ettiği görülüyor.

Ünlü sunucu Anita Posch ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun tahmin edilebileceği gibi “ucuz Bitcoin” olmadığını vurguladı. Yatırımcıların ve özellikle acemi olanların bunu ucuz Bitcoin sanarak alım yapması ve bunun üzerine Brezilya haberinin patlak vermesi, durumu değiştirdi. Buna rağmen yakın zamanda fiyatın eski haline dönmesi ve yatırımcıların zarar ettiği ile kalması muhtemel gözüküyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu