Haberler

Yeni Haftada Yaşanacak Gelişmeler Bitcoin’in Fiyatını Etkileyecek!

Bu hafta yaşanacak yeni gelişmeler Bitcoin fiyatını beklenmedik düzeylerde etkileyebilir.

Bugün Pakistan Başbakanı İmran Han’ın “Eğer tüm dünya birbirine yardım etmezse ve fon kurmazsa birçok ülkede açlık ya da corona virüsü öldürecek” açıklaması ve hemen ardından “Pakistan 8 milyar dolarlık destek açıkladı, ABD ve Almanya gibi ülkeler ise 700 milyar doları geçen yardımlar açıklayabildiler. Gelişmiş ülkeler corona virüsten kurtulma yolunda iken, gelişmeye devam eden ülkeler ise açlıktan ölme yolunda” diye ifadeler kullandı.

Bunun ardından dolar karşısında ülke para birimi değer kaybederken, bir yandan ise bu tür açıklamaların özellikle insanları paniğe sürüklediği, gelişmemiş devletlerin gelişmiş devletlere muhtaçlığını bir kez daha ortaya çıkardığı yorumları yapıldı.

Ancak bir tarafta ise bu açıklamaların bu hafta diğer bazı ülkeler tarafından da devam etmesi halinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin özellikle fakir ülkelerde bazı insanları Bitcoin’e yönlendireceği, bunun ise fiyatlara direkt etkili olacağı iddia edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu