HaberlerXRP

Yeni SEC Başkan Adayının Konuşma Metni Ripple Davasının Seyrini Değiştirebilir Mi?

Gensler, "SEC, teknolojik gelişmelere uyum sağlamalı!"

Uzun süredir Ripple’ın başına dert olan SEC davası hala muğlaklığını koruyor. Davanın ilk duruşmasından net bir sonuç çıkmaması ve Ripple’ın geleneği bozmayıp mart ayı başında 1 milyar XRP’nin kilidini açması, XRP yatırımcılarını hezimete uğratmaya devam ediyor. An itibarı ile 7. sırada yer alan ve 0.44 dolardan işlem gören popüler kripto para birimiyle ilgili en ufak bir gelişme bile yatırımcıları heyecanlandırmaya yetiyor.

Konuyla ilgili son gelişme yine SEC davasıyla ilgili. Tarihi davada bugünün önemi oldukça büyük çünkü SEC Başkanlığı görevine getirilmesi planlanan Gary Gensler’ın bugün Senato Komitesine yapacağı konuşmasının metni yayınlanmış durumda. SEC Başkanı olması konusuna kesin gözüyle bakılan Gensler’ın kripto paralarla ilgili dolaylı açıklamaları dikkate değer. Öyle ki yeni başkan adayı SEC’in gelişen ve değişen teknolojik düzleme ayak uydurması gerektiğini ifade etmesi akıllara “Ripple davasının seyri değişebilir mi?” sorusunu getirdi.

Kendisinin halihazırda MIT bünyesinde profesörlük yaptığını ve finans sektörü ile teknolojik gelişmeler arasındaki ilişkiyi yakından takip ettiğini belirten Gensler, SEC’in temel prensiplerinden ödün vermeden değişime ayak uydurması gerektiğinin kaçınılmaz olduğunu ifade ediyor.

Bakalım bugün yapılması planlanan konuşmanın XRP fiyatına yansıması nasıl olacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu