Haberler

Yeni Zelanda Kripto Paralar Konusunda Vergi İstisnaları Uygulayacak

Yeni Zelanda İç Gelir Dairesi (IRD), ülkede kripto paralar söz konusu olduğunda bazı vergi istisnaları uygulamaya hazırlanıyor.

Yeni Zelanda İç Gelir Dairesi (IRD) tarafından hazırlanan taslak metne göre ülkede kripto para yatırımlarının sayısının daha da fazla artması adına yeni adımlar atılacak. Ülkede kripto para yatırımcılarının ve yatırımlarının sayısının artması için bazı işlemlerden vergi alınmaması, yeni kurulacak kripto para şirketlerinden vergi alınmaması gibi konular kısa süre içerisinde gündeme gelecek.

Ülkedeki mevcut durumun kripto para dostu bir ülke olmaya yönelik olan adımlar olduğunu açıklayan Yeni Zelanda İç Gelir Dairesi (IRD) yöneticileri, buna rağmen kripto paraları bir para birimi olarak görmediklerini ısrarla vurguluyor.

Gelir vergisinin alınmaya devam edeceği bilgisi paylaşılırken, bir tarafta ise kripto paralardan alınan vergiler konusunda şirketler ve yatırımcılara nasıl ayrıcalıklar tanınacak olduğu oldukça fazla merak konusu olmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu