Haberler

Yenisi Çıktı: Bitcoin Faizi Dolandırıcılığı!

Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 kişi...

Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 Çinli kripto para faizi verdiklerini iddia ederek ülkede büyük çaplı bir dolandırıcılık yaptıkları Çin polisi tarafından açıklandı. Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 kişinin ülke genelinde Bitcoin faizi verdiklerini iddia ederek, 56 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa imza attıklarını açıkladı.

Polis ekipleri yapılan açıklamada konu hakkında henüz incelemelerin devam ettiğini ve 56 milyon dolar değerindeki dolandırıcılığın ciddi bir boyutta olduğu açıklamasında bulundu. Çinli yetkililer olayla ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığını ve tüm çalışmaların kısa zamanda bitmesini beklediklerini açıkladı.

Çin’de yaşanan olayın benzeri Türkiye’de de geçtiğimiz yıllarda yaşandı. Mehmet Aydın tarafından kurulan ve adı Çiftlik Bank olan dolandırıcılık olayında 1 milyar Türk Lirasından daha fazla para dolandırıcılığı yapıldı ve olayla ilgili Mehmet Aydın birçok devlette arama kararı olmasına rağmen yakalanamadı. Olayla ilgili Çin soruşturma sürecinde bir başarı elde edebilecek mi bilinmiyor ancak ülkenin 56 milyon dolarlık bu vurgunu çözeceğinden Pekin’deki yetkililer emin gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu