fbpx
Haberler

Yenisi Çıktı: Bitcoin Faizi Dolandırıcılığı!

Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 kişi...

Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 Çinli kripto para faizi verdiklerini iddia ederek ülkede büyük çaplı bir dolandırıcılık yaptıkları Çin polisi tarafından açıklandı. Yi Zhou ile Xiang Li isimli 2 kişinin ülke genelinde Bitcoin faizi verdiklerini iddia ederek, 56 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa imza attıklarını açıkladı.

Polis ekipleri yapılan açıklamada konu hakkında henüz incelemelerin devam ettiğini ve 56 milyon dolar değerindeki dolandırıcılığın ciddi bir boyutta olduğu açıklamasında bulundu. Çinli yetkililer olayla ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığını ve tüm çalışmaların kısa zamanda bitmesini beklediklerini açıkladı.

Çin’de yaşanan olayın benzeri Türkiye’de de geçtiğimiz yıllarda yaşandı. Mehmet Aydın tarafından kurulan ve adı Çiftlik Bank olan dolandırıcılık olayında 1 milyar Türk Lirasından daha fazla para dolandırıcılığı yapıldı ve olayla ilgili Mehmet Aydın birçok devlette arama kararı olmasına rağmen yakalanamadı. Olayla ilgili Çin soruşturma sürecinde bir başarı elde edebilecek mi bilinmiyor ancak ülkenin 56 milyon dolarlık bu vurgunu çözeceğinden Pekin’deki yetkililer emin gibi görünüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı