BitcoinBorsaHaberler

Yerli Bitcoin Borsalarına İlişkin Çarpıcı İddia: “Çekimler Yasaklansın”

Türkiye'deki regülasyonlar tartışılmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para piyasaları haftaya yoğun bir gündemle başladı. Global piyasalardaki tedirginlik ve haber akışı fiyatın dalgalanmasına neden olurken, yurt içinde de yatırımcıları tedirgin edecek bazı söylentiler dolaşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de bir süredir kripto para piyasalarını regüle etmek için çalışmalar yürütüyor. Bu noktada sektör temsilcileri ile de görüşülüyor.

Selcoin’in iddiasına göre, yerli büyük bir borsa regülatörlere şöyle bir öneride bulunuyor. “Kullanıcıların yurt dışına para çıkarmasını engelleyelim. Sadece yerli borsalarımızda al/sat yapsınlar.” Selcoin bu önerinin problemli bir öneri olduğunu ifade ederek takipçileri ile paylaştı.

Uzmanlar bu önerinin kripto paraların genel mantığıyla çeliştiğini ve sistemin bu şekilde çalışmasının mümkün olmadığını ifade ediyor. Yatırımcıların daha çok yer altına itileceğini ifade eden uzmanlar, teklifi kabul edilemez buluyor.

Bunun yanı sıra önerinin bazı güvenlik riskleri barındırdığı da ifade ediliyor. Borsaların kapalı bir sistemi benimsemesi, kripto varlıkların soğuk cüzdanlara da çekilemeyeceği anlamına geliyor. Henüz sıcaklığını koruyan Thodex ve Vebitcoin borsalarında yaşanan mağduriyetler düşünüldüğünde, kapalı devre sistemin büyük soru işaretleri doğuracağı değerlendiriliyor.

Bu önerinin fonların yurt dışına çıkmasını istemeyen regülatörlerden değil de bir kripto para borsasından gelmesi ise olayın vahim kısmı. Daha fazla para kazanma arzusuyla öne sürülen bu teklifin sektöre büyük darbe indireceğini ve bu nedenle kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz.

Hayır, sanki herkes yerli borsa kullansa bunu kaldıracak sisteminiz var!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yabancının kurduğu borsaya bak bide yerlilere bak, insanda biraz utanma, kiskanma olur, örnek yabanci diyor ki, uzun vadeli yatirimciysan coinini vadeli yap, yeni piyasaya girecegi almak için sunu yap, grafik, haber akisi, bilgilendirme vs. Bizde ah bizde berbat berbat, yahu hisse senetleri eski bir konu, yahu ondaki teknoloji bile kripto yerinin fersah fersah ilerisinde. Bizim yerlilerin yapacagi en iyi şey yabanci borsalarin Turkiye şubesi şeklinde yapilanma. Yahu 9300 coin var, bizimkiler 10 dan başlıyor en babasından 50 ile 100 arasi. Isi suna getiriyor, size bu bile çok. Yahu 9300 de alanında başarı gösterip gelisecekleri ne yapacağız. Evet projelerin % 99 u silinecek, silinecekte, hangisinin silinip silinmiyecegine dunya borsalarıyla beraber yatirimci karar verecek, iste en büyük sikinti bu, entegre değiliz.

Serkan

Kardeşim adam gibi güvenilir bi borsa kurdunuzda biz mi yatırım yapmadık ülkemizde her sektörde dolandırıcı mevcut olduğundan kendi insanımıza kendimiz güvenmiyoruz elin yabancısı güvenir mi sağlam bi borsa kursan coinbase binance gibi paraya para demiceksin ama sayılabilir bi meblayı toklayıp kaçmayı tercih ediyolar tam bi geri zekalılık sayelerinde işlerini iyi yapanlarada tedirginlikle bakıldığı için haliyle neredeyse bütün yatırımcılarımız yine bu saçma teklifi sunanlar yüzünden dışarıya yatırım yapıyo

delii

Zengin aç kodamanlar doymadılar hale paraya. Bırakın sizene ister yabancı borsa ister türk borsası oynar insan. Şerefsizler sanki kendileri bizim paramızla yabancı borsadan coin almıcaklar.


Başa dön tuşu