BitcoinBorsaHaberler

Yerli Bitcoin Borsalarına İlişkin Çarpıcı İddia: “Çekimler Yasaklansın”

Türkiye'deki regülasyonlar tartışılmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para piyasaları haftaya yoğun bir gündemle başladı. Global piyasalardaki tedirginlik ve haber akışı fiyatın dalgalanmasına neden olurken, yurt içinde de yatırımcıları tedirgin edecek bazı söylentiler dolaşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de bir süredir kripto para piyasalarını regüle etmek için çalışmalar yürütüyor. Bu noktada sektör temsilcileri ile de görüşülüyor.

Selcoin’in iddiasına göre, yerli büyük bir borsa regülatörlere şöyle bir öneride bulunuyor. “Kullanıcıların yurt dışına para çıkarmasını engelleyelim. Sadece yerli borsalarımızda al/sat yapsınlar.” Selcoin bu önerinin problemli bir öneri olduğunu ifade ederek takipçileri ile paylaştı.

Uzmanlar bu önerinin kripto paraların genel mantığıyla çeliştiğini ve sistemin bu şekilde çalışmasının mümkün olmadığını ifade ediyor. Yatırımcıların daha çok yer altına itileceğini ifade eden uzmanlar, teklifi kabul edilemez buluyor.

Bunun yanı sıra önerinin bazı güvenlik riskleri barındırdığı da ifade ediliyor. Borsaların kapalı bir sistemi benimsemesi, kripto varlıkların soğuk cüzdanlara da çekilemeyeceği anlamına geliyor. Henüz sıcaklığını koruyan Thodex ve Vebitcoin borsalarında yaşanan mağduriyetler düşünüldüğünde, kapalı devre sistemin büyük soru işaretleri doğuracağı değerlendiriliyor.

Bu önerinin fonların yurt dışına çıkmasını istemeyen regülatörlerden değil de bir kripto para borsasından gelmesi ise olayın vahim kısmı. Daha fazla para kazanma arzusuyla öne sürülen bu teklifin sektöre büyük darbe indireceğini ve bu nedenle kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz.

Hayır, sanki herkes yerli borsa kullansa bunu kaldıracak sisteminiz var!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu