Bitcoin

Yılbaşı ve Yıl Sonu Fiyatları Arasındaki Fark Büyük!

Bitcoin bazılarını mutlu ederken, bazıların üzdü.

Yıl başındaki kripto para fiyatlarından eser kalmadı. Sürekli değişen fiyatlar yatırımcılar için yıl içerisinde en zorlu günlerini yaşamalarına neden oldu. Bazı yatırımcılar için ise tam tersi olaylar yaşandı ve hayatlarında kazandıkları en yüksek miktarda paraları kazandıkları bir yıl oldu. Yılbaşında satış yapanların büyük bir bölümü rekor kazancın tadını çıkarmaya devam ederken, alım yapanlar ise kara kara düşünmeye devam ediyorlar. Yatırımcıların yılbaşı ve yıl sonu arasında bu kadar büyük farklar olmasına anlam veremiyor olması da piyasadaki kötü olayların nedenini gösteriyor.

Bitcoin fiyatının sürekli değer kaybeden bir para birimi olmasından kaynaklanan bu büyük farklar, yıl sonunda rakamın 3.800 dolara düşmesi ile önüne geçmenin zor olduğu kayıplar yaşattı. Bir yıl içerisinde 20 bin dolardan 3.000 dolar sınırına kadar gerilemiş olan Bitcoin bu yönü ile güven kaybederken, sadece güven kaybetmekle de sınırlı kalmadı ve yatırımcılarına kaybettirdi.

Ocak ayında 20 bin dolar seviyesini gören Bitcoin, bu yıl içerisinde en düşük bazı borsalarda 3.000 dolar seviyesini gördü. 3.000 dolar seviyesinin altına ise düşmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu