bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerYılın İlk Yarısında 1.1 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

Yılın İlk Yarısında 1.1 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyada kripto para hırsızlıkları en üst düzeyde yaşanıyor. Birçok kripto para yatırımı yapan kullanıcı kendi yatırdıkları kripto paraların güvenliği ve geleceği konusunda ne kadar bilgili ve ilgili olursa olsun endişe içerisinde kalabiliyorlar. Bu yılın ilk yarısında yani 6 aylık süreçte Carbon Black firmasının açıkladığı veriler neticesinde toplamda 1.1 milyar dolarlık kripto paranın çalındığı doğrulandı.

Çalınan kripto paraların bu yılın ilk yarısında yaşanan siber saldırılar ve borsa sitelerinin güvenlik açıklarından dolayı kaynaklandığı ifade edildi. Kullanıcıların güvenlik önlemleri almasını öneren ve şifreleri konusunda çok dikkatli seçenekler tercih etmesi uyarısında bulunan Carbon Black isimli güvenlik firması yatırım yapan yatırımcıların dikkatli olması uyarısında bulundu.

Önlemler Alınması Gerekiyor

Carbon Black önlemler alınmaması durumunda bu yılın ikinci yarısında da kripto para hırsızlık ve benzeri çalınma oranlarında artışlar olmasının beklendiğine değinerek, borsa güvenliği ve şifre güvenliğinin asıl öncelik olduğunu açıkladı.

Bu yıl içerisinde 1.1 milyar dolarlık kripto para çalınması olayının bilinen rakamlar olduğu, daha fazla kripto para çalınmış olabilecek olduğu ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları