AnalizEthereum

Yükseliş Yönlü İlk Hamlesini Yapan Ethereum’da (ETH) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ethereum (ETH) fiyat analizi…

Ekim ayı itibariyle yükselişe geçen kripto para piyasasında altcoinlere yön veren Ethereum (ETH), 4.000 dolarlık psikolojik dirence kadar yaklaştıktan sonra satış dalgasıyla karşılaştı.

Teknik olarak da önemli bir nokta olan 4.000 dolar seviyesi, ETH’de altcoinleri de etkileyen kısa vadeli bir düşüş etkisi oluşturuyor. Coinmarketcapte 460 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ETH, piyasadaki dengeyi sağlarken yayın saati itibariyle 3.890 dolar üzerinden işlem görüyor.

İlk Atak Sonrası Günlük Görünüm!

Özellikle Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişle ETH/BTC paritesinde yaşanan gerilemeyle zorlu bir süreçten geçen altcoinler ETH’deki son yükselişle nefes alırken ETH dirençle sınanıyor.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte Mayıs ayındaki 4.372 dolarlık zirveden gelen kırmızı düşüş trendini Eylül ayında bir kere denediği görülen ETH, yeniden bu direnci deniyor. Aynı zamanda yatayda 3.935 dolar direnciyle de karşı karşıya olan ETH’nin yakın zamanda bu direnci kırarak bir sonraki direnç olan 4.122 dolara ilerlemesi bekleniyor. Hafta sonu itibariyle piyasada hacimlerin düştüğü bilinirken ETH’nin bu durumu fırsata çevirdiği ve direnci kırdığı görülebilir.

Eğer ETH bu seviyeden bir satış baskısı görürse ilk etapta 3.704 dolara doğru inmesi beklenebilir. Bu noktada güçlü bir yukarı atak gelmez ve destek kırılırsa fiyatın MA50 seviyesi olan 3.402 dolara kadar düşüşü söz konusu olabilir.

Dik Ve Dar Yükselen Kanal

Perşembe günü gelen yukarı yönlü hareket sonrası 4 saatlik grafik üzerinde kısa vadeli dik ve dar bir yükselen kanal formasyonu oluşturan ETH, 3.973 – 4.000 dolar aralığındaki dirençle karşı karşıya geliyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu direnç alanına ilk hamlesinde 3.971 dolara kadar yükselip gerileyen ETH, halen alıcılar tarafındaki gücünü koruyor. Şiddetli bir düşüş görmediği için fiyatta bu kanalın devam edeceği ve bu direnci yeniden deneyeceği düşünülürken fiyat 3.877 dolar desteğine doğru süzülüyor.

Bu kanalın kaybedilmesi halinde ETH’yi EMA21 ve SuperTrend desteği olan 3.776 dolar seviyesi bekliyor. Aynı zamanda yatay destek seviyesi de olan 3.781 dolar, yönün yeniden yukarı dönmesini sağlayabilir. Ancak bu seviye kaybedilirse, bir sonraki destek 3.661 dolar olarak yer alıyor. Yukarıda 4.000 doların kırılması ise kısa vadede 4.111 ve 4.286 dolar seviyelerini gündeme getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu