blank
Bitcoin

Yunanistan’da Kripto Para Kullanımı Artıyor

Son olarak bugün basında ortaya çıkan Yunanistan’da 4 milyon dolarlık kripto para davası ile ilgili süreç devam ederken bir taraftan ülkede kripto para kullanım oranlarının geliştiği Yunan kripto para sayfalarına yansıyor. Son 1 ay içerisinde Yunanistan’da Yunanca olarak açılan kripto para sitesi sayısında ciddi artışlar mevcut iken Türkiye’ye oranla nüfusu çok daha az olan ama bir o kadar fazla ekonomik güce sahip olan (Euro sayesinde) Yunanistan, Türkiye’de bulunan yatırımcılara oranla çok daha fazla kripto paralara yatırım yapabilecek güce sahip durumda.

Türkiye’de dolar kurunun yüksek olması dolayısı ile ve kazançların daha az olmasının etkisi ile yatırımcıların Yunanistanlı yatırımcılara oranla daha az yatırım yapması normal karşılanmakta olan ekonomik farklılık sonucu.

Türkiye Daha Fazla Güveniyor

Yunan vatandaşlarının kripto paralara olan güveni Türk vatandaşları kadar fazla olmamasından dolayı ne kadar artış olursa olsun Türkiye hem nüfusu, hem kripto paralara en fazla güvenen ülke olması ile Yunan vatandaşlarına oranla bölgesel olarak kripto paraların en fazla kullanıldığı ülke konumunda kalmayı sürdüreceğe benziyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu