BitcoinHaberler

Yüzüklerin Efendisi Temalı Token, Herkesi Şaşırttı!

Yüzüklerin Efendisi filmi odaklı token, dibi gördü.

Kripto para sektörünün tanınırlığı ne kadar artarsa dolandırıcılık girişimleri de o kadar artıyor gibi gözüküyor.

Ağustos ayında piyasaya giriş yapan “JRR Token” isimli bir kripto para birimi, tahmin edilebileceği gibi bu eserin yazarı olan John Ronald Reuel Tolkien’i taklit etmekte.

Ağustos ayında bizzat Yüzüklerin Efendisi içerisinde Pippin’i canlandıran Billy Boyd tarafından reklamı yapılan token, şimdi ise gündeme oturdu.

Binance Smart Chain Ağında JRR Token Dolandırıcılığı

Binance Smart Chain üzerinde piyasaya sürülen token, 19 trilyonluk arza sahip. Whitepaper’a bakıldığında bunun aynı Frodo’nun yok etmeye çalıştığı yüzüğe benzer açıklamalara sahip olduğu görülüyor:

“Hepsine hükmedecek tek bir token. Madenciliği yapılamayacak tek token. Herkes için hold edilecek tek token. Hepsini bir araya getirecek bir pazarlama.”

Ancak vaat edilenlerden sadece pazarlama faktörü yapıldı ve token birçok kişiye ulaşsa da sonu pek iyi bitmedi.

Geçtiğimiz ay birçok kişiyi kandıran ve milyonlarca dolarlık zarara yol açan Squid Game odaklı tokenin yaptığını şimdi de Yüzüklerin Efendisi odaklı token yapmaya çalıştı ancak henüz tam anlamıyla başarılı olamadı.

Aslında Tolkien’in mirasçıları direkt olarak isim hakları kullanımından dolayı şikayette bulunsa da mahkemenin nasıl sonuçlandığı bilinmiyor.

Tolkien’in mirasçılarının avukatları tarafından paylaşılan bilgilere göre Florida’da yaşayan geliştirici, miktarı açıklanmayan bir tazminat ödemeye mahkum edildi. Buna ek olarak token için açılan JRRToken.com isimli sitenin de kapatılması kararı verildi ve proje belki de amacına ulaşamadan dibi gördü.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu