BitcoinHaberler

Zengin Olmak İçin Kaç Bitcoin’e (BTC) Sahip Olmalısınız?

Herkesin kafasını meşgul eden sorunun cevabını arayanlar günbegün çoğalıyor.

Her geçen gün hayatımızda daha da etkin rol oynamaya devam eden kripto paralar, artık neredeyse tüm dünyada tanınıyor. Özellikle pandemi sonrası sarsılan ülke ekonomilerinin de etkisiyle daha da gözde hale gelen kripto para birimleri deyince akla ilk gelen değer şüphesiz Bitcoin (BTC) oluyor.

Bitcoin’i bu denli popüler kılansa milyonlarca kişinin tanıyıp takipçisi olduğu kişilerin bu değeri kullanması ve dahası sürekli Bitcoin’le ilgili konuşuyor olması. Özellikle sert yükseliş yaptığı dönemlerde görsel ve yazılı medyada gündem olan Bitcoin, yatırımcısına yüksek kazanç getirebilme özelliğiyle birçok kişi için cezbedici konumda.

2008 yılında Satoshi Nakamoto kod adını kullanan ve bugün bile hala kim olduğu belli olmayan kişi/kişilerce ortaya çıkarılan Bitcoin (BTC) enflasyona ve ekonomik krizlere karşı çıkarılmış, arzı kısıtlı, açık kaynak kodlu bir kripto para birimi.

Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı (belli bir merkez tarafından değil Blockchain adı verilen dağıtık yapıdaki merkeziyetsiz bir ağ tarafından yürütülüyor oluşu) lider kripto para birimini çok daha cazip hale getiren bir diğer özellik.

Hal böyle iken karlı yatırım peşinde koşan yatırımcıların gözü kulağı Bitcoin’deki anlık değişimlerde ve herkesin merak ettiği şey “zengin olmak için ne kadar Bitcoin (BTC) sahibi olunması gerektiği”. Ünlü analist Lark Davis paylaştığı bir Youtube videosunda tam da bu soruya yanıt aradı.

Bugün 1 Bitcoin satın almaya gücünüz yetiyorsa gerçekten zenginsiniz demektir, tebrikler! Çünkü 1 Bitcoin, dünya vatandaşlarının çoğunluğunun ortalama yıllık gelirinden daha değerli durumda.

diyor Lark Davis.

Ülkelere göre medyan gelir 2021 anketinin sonuçlarına bakarsak en yüksek gelire sahip Lüksemburg’da ortalama yıllık gelir 73.910 dolar iken en düşük gelire sahip Etiyopya’da 850 dolar. İki ülke arasındaki gelir farklılığı göz önünde bulundurulduğunda dolar bazlı çalışan kripto para birimlerinin önemi bir kat daha artıyor.

Ama yine de “Bitcoin satın alarak zengin olma fikri son derece kişiden kişiye değişecek bir durum.” diyen analist, asıl önemli olanın sahip olunan o 1 Bitcoin’in ne kadar süreyle elde tutulacağının altını çiziyor. Bu noktada 1 Bitcoin bile milyoner olmaya yetebilir.

Bitcoin Altına Rakip!

Davis videosunun devamında Bitcoin’in altına rakip olabileceğinin üzerinde durdu ve “Bu bize BTC başına yaklaşık 550 bin verir. Bunlar oldukça inanılmaz kazançlar fakat enflasyon önemli bir faktör. Bu göz önünde bulundurulursa Bitcoin’in 1 milyon doları görmesi uzun vadeli olarak mümkün olabilir ancak bunun için uzun bir süreç gerekiyor.” şeklinde konuşan ünlü analist, hızlı bir şekilde zengin olmanın peşindeyseniz Bitcoin bu beklentinizi tam olarak karşılayamayabilir. Büyük karlar için büyük bekleme sürelerini hesaba katmak gerekiyor, diyerek kripto para sektöründe temkinli ilerlemek gerektiğinin bir kez daha altını çizdi.

Peki, zengin olmak için kaç Bitcoin’e sahip olmak gerekiyor?

Analist önümüzdeki on yıl içinde milyoner olmak için muhtemelen 2 Bitcoin’e ihtiyaç duyulacağı tahminini yürütüyor ve ekliyor “Tabii, bunun için Bitcoin’in şu anki fiyatının ne olduğu çok önemli. 60 ila 80 bin dolar arasındaki bir değer size on yılın sonunda elinizdeki parayı bir milyon dolara dönüştürme şansı verebilir.

Davis için kripto pazarına girecekler için dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise Bitcoin satın alırken dolar bazlı maliyeti hesaba katmak gerektiği. Hızlı bir şekilde zengin olmanın peşinde koşarken yavaş yavaş fakirleşmemeye dikkat etmek gerekiyor diyen analist, temkinli olmak ve hayalperest olmamak konusunda yatırımcıları uyardı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu