Kripto HaberleriHaberlerZengin Ülkelerde Bitcoin Daha Çok Tercih Ediliyor

Zengin Ülkelerde Bitcoin Daha Çok Tercih Ediliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Trilyon dolarlık Amerikan ekonomisi bir yana dursun İngiliz ekonomiside dünyanın en önemli ilk 5 ekonomisinden birisi. İngiltere dünyada en fazla gücü elinde barındıran ülkelerden birisi olarak kendisine güveniyor ve sürekli olarak daha fazla ekonomik gelişme gösteriyor. Kripto para araştırmaları gösteriyor ki dünyada zengin ülkelerin büyük bir bölümü kripto para birimlerine daha fazla ilgi duyan insanlar ile dolu. 25 milyon kripto para yatırımcısının (toplam rakam*) yarısının ABD’de olduğu bilinirken, %10 kadarının İngiltere’de olduğu tahmin ediliyor.

Dünyada en çok kripto para birimi sahibi olan insanlar ABD’de yaşıyor.

İkinci sırada İngiltere geliyor.

3-6 sıra arasında Kanada, Hindistan, Türkiye gibi ülkeler var ve bu ülkelerin sayısı giderek daha fazla artıyor.

Kripto para birimi sahipleri kısa süre içerisinde daha fazla para kazanılabileceği umudu ile yatırım yaparken, zengin ülkelerde öğrenciler harçlıkları ile bile günde 30 dolarlık Bitcoin satın alabiliyor. Türkiye’de ise öğrencilerin mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında kripto para sahibi olması ABD’ye göre çok zor ve yakın zamanda Türk öğrenciler kripto para almak konusunda istekli olmasına rağmen ekonomi nedeniyle alamayabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları