Kripto Para

Zengin Ülkelerde Bitcoin Daha Çok Tercih Ediliyor

Son yapılan araştırmalar zengin ülkelerde kripto para biriminin çok daha fazla ilgi görüp, daha fazla tercih edildiğini gösteriyor.

Trilyon dolarlık Amerikan ekonomisi bir yana dursun İngiliz ekonomiside dünyanın en önemli ilk 5 ekonomisinden birisi. İngiltere dünyada en fazla gücü elinde barındıran ülkelerden birisi olarak kendisine güveniyor ve sürekli olarak daha fazla ekonomik gelişme gösteriyor. Kripto para araştırmaları gösteriyor ki dünyada zengin ülkelerin büyük bir bölümü kripto para birimlerine daha fazla ilgi duyan insanlar ile dolu. 25 milyon kripto para yatırımcısının (toplam rakam*) yarısının ABD’de olduğu bilinirken, %10 kadarının İngiltere’de olduğu tahmin ediliyor.

Dünyada en çok kripto para birimi sahibi olan insanlar ABD’de yaşıyor.

İkinci sırada İngiltere geliyor.

3-6 sıra arasında Kanada, Hindistan, Türkiye gibi ülkeler var ve bu ülkelerin sayısı giderek daha fazla artıyor.

Kripto para birimi sahipleri kısa süre içerisinde daha fazla para kazanılabileceği umudu ile yatırım yaparken, zengin ülkelerde öğrenciler harçlıkları ile bile günde 30 dolarlık Bitcoin satın alabiliyor. Türkiye’de ise öğrencilerin mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında kripto para sahibi olması ABD’ye göre çok zor ve yakın zamanda Türk öğrenciler kripto para almak konusunda istekli olmasına rağmen ekonomi nedeniyle alamayabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu