HaberlerKripto Para

Zenginlik Vaad Eden Kripto Para Reklamlarına Ceza Geliyor!

BAE, dolandırıcılara karşı yeni önlemler aldığını duyurdu.

Kripto para birimlerinin artan benimsenmesi ile birlikte kripto paralar siber suçların konusu olmaya başladı. Bu bağlamda son zamanlarda dünyanın dört bir yanından kripto para dolandırıcılığı haberleri sık sık gündeme geliyor.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesinden yararlanmak isteyen dolandırıcıların yakalanması için Birleşik Arap Emirlikleri’nde mevcut siber suç yasası kapsamı genişletildi.

2 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek olan güncel siber suç yasasına göre kripto para dolandırıcılığını destekleyenler 5 yıla kadar hapis cezası ve 1 milyon Dirhem’e varan (272,261 $) para cezası alacak.

BAE halkını finansal dolandırıcılıktan korumayı amaçlayan yeni yasa,  ayrıca BAE tarafından tanınmayan lisanssız kripto para birimlerinin reklamlarını cezalandırmayı da kapsıyor.

Ülkedeki avukatlardan biri olan Dr Hassan Elhais önceki yasaların kripto para birimlerini tanıtan reklamları yasakladığını ancak cezalandırmadığını belirterek şunları söyledi:

“Yeni yasaya göre belirli bir ürün hakkında çevrimiçi olarak yanıltıcı reklamlar veya yanlış veriler yayınlamak hapis ve/veya 20.000 ile 500.000 Dirhem arasında para cezası ile cezalandırılacaktır. Aynı ceza ülkedeki yetkililer tarafından tanınmayan kripto para birimlerini tanıtan reklamlar için de geçerlidir.”

Geçtiğimiz Temmuz ayında Abu Dabi polisi, yatırımcıları kripto para birimleri içeren ve zenginlik vaad eden dolandırıcılara karşı uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu