BitcoinHaberler

Zhao: CBDC’ler Bitcoin’i Tahtından Edebilir!

Binance patronu Changpeng Zhao, merkez bankalarının dijital para birimleri hakkında konuştu.

Türkiye dahil birçok ülkenin merkez bankasının üzerinde çalışmalara devam ettiği bilinen CBDC olarak adlandırılan dijital para birimleri geleceğin dünyasında büyük bir yer edinecek. Binance patronu Changpeng Zhao, bu konu ile ilgili herkesin kendi düşüncesini belirttiği bir ortamda ne düşündüğünü açıkladı.

Uzmanlar, dijital para birimlerinin değer deposu olarak kullanılabileceğini son dönemde belirtmeye başlarken, bu durumun Bitcoin ve diğer kripto paraları tahtından ederek sonsuza dek yok edebileceğine işaret eden açıklamalarda bulunmuştu.

Bundan 1 yıl önce dijital para birimleri söz konusu olduğunda aynı uzmanlar “dijital paralar ile kripto para birimleri ayrılmalı. Biri merkez bankası tarafından çıkarılacak itibari para ve değeri artmayacak, birisi ise değeri artan bir ödeme ve yatırım aracı” diyordu. Ama sözlerinden döndüler ve bugün 1 sene öncesine oranla çoğu daha farklı düşünüyor.

Changpeng Zhao ise konu ile ilgili “merkez bankası destekli dijital para birimleri daha az sorun, daha az kısıtlama ve yasal açıdan daha güvenilir olması gibi gerekçelerle Bitcoin’in önüne geçebilir. Ama bu kötü durum değil, daha önce HTML4 vardı ve şimdi HTML5 var ve çok daha iyi” örneği ile açıklama yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu