Haberler

Zhao’dan Borsa Açıklaması

Zhao, kripto para borsasının sahte işlemleri hakkında açıklama yaptı.

Nexo

Bir röportajda, kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, birçok borsa tarafından yapılan son sahte işlem hacminin aslında kripto endüstrisi için faydalı olacağını söyledi.

Zhao, yorumlarına değinerek, hacimlerini taklit eden son borsa raporlarının sektörü daha şeffaf hale getireceğini söyledi.

Bu Coinmarketcap’ın suçu değil; herkes onları suçlamaya çalıştı. Ancak CoinMarketCap, her değiş tokuşun kendi verilerini kendilerine rapor ettiği ve sadece gösterdikleri çok basit bir raporlama mekanizmasına sahiptir.

Zhao, kripto para borsaları tarafından hatalı rakamlar verilmesinin CMC’ye olumsuz yansıma durumunun olmayacak olduğunu, kripto para borsalarının bu hatadan dolayı kazanç elde edebiliyor olsa da kripto para piyasası için sorun yarattığını belirtti.

CMC’nin suçlu olmadığı ve bunu tespit etmesinin mümkün olamayacak olduğunu belirten Zhao, kripto para sahiplerinin bu konuda kripto para sektörü için endişe etmesine gerek olmadığını açıkladı. Kripto para borsaları hakkında farklı farklı iddialar ortaya atılırken, kripto para borsalarının piyasada fiyatları değiştirmek için yaptıkları bazı işlemler olduğu da iddia ediliyor. Bazı kripto para borsalarının beklenmedik işlemler yaparak kripto para fiyatlarını değiştirebildikleri, bunun ise yatırımcılar için zarar etmelerine sebep olabildiği belirtiliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı