Ana SayfaAltcoin1.4 Milyar MATIC'in Kilidi Açıldı! Düşüş Sinyali Mi?

1.4 Milyar MATIC’in Kilidi Açıldı! Düşüş Sinyali Mi?

Takip et

Son dönemde yaşadığı agresif yükselişle yatırımcısını sevindiren MATIC‘deki bazı hareketlilikler yatırımcıların kafasını karıştırdı.

Yaklaşık 12 saat önce toplam MATIC arzının %14’üne tekabül eden 1.4 milyar adet MATIC’in kilidi açılarak sözleşmeden çekildi.

Yatırımcılar bu kadar büyük miktarda MATIC‘in hareket ettirilmesi bir dump sinyali mi? sorusunun yanıtını ararken cevap Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal’den geldi.

Nailwal, bu MATIC’lerin kilidinin yeni açılmadığını, söz konusu hareketin kilidi 1 yıl önce açılan tokenlerle ilgili ve planlı bir hareket olduğunu ifade etti.

Polygon ekibi tarafından yapılan duyuruda da bu tokenlerin nereye gittiği açıklandı ve endişe edecek bir durum olmadığı vurgulandı.

“21 Nisan’dan itibaren hak edilen 1,386,609,632 MATIC’in kilidi açıldı.

Bu hak edişler akıllı sözleşmede zaten belirtilmişti. Ancak bugüne kadar talep edilmemişti.

Kurucu ortakların hak edişi 640.000.000 MATIC (arzın %6,4’ü)

Bunların yarısının kilidi Ekim 2021’de diğer yarısının kilidi Nisan 2022’de açıldı. Kurucu ortaklar bu MATIC’leri talep etmeleri halinde doğrudan stake edeceklerini taahhüt etmişlerdir.

Polygon Vakfına gidecek tutar 546,609,632 MATIC (arzın %5,46’sı)

Bunlarda Ekim 2021 ve Nisan 2022’de hak edilmiştir. Vakıf cüzdanlarında yaşanacak herhangi bir hareketlilik için topluluğun önceden bilgilendirileceği taahhüt edilmiştir.

Stake ödülü olarak kilidi açılan 200,000,000 MATIC (arzın %2’si).

Bunlar Mayıs-Aralık 2021 döneminde ilişkin stake ödüllerini içerir.”

Kilidi açılan bu tokenlerin kuruculara ve vakfa gitmesi nedeniyle bir dump sinyali olmadığı yorumları yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları