BitcoinHaberler

1 Bitcoin (BTC) 60.000 Dolar! Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin'de son duruma baktık.

Bitcoin şubat ayında 58400$ seviyesini gördükten sonra, küresel piyasalar ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin etkisiyle %30’luk bir düzeltme yaşamış ve 43.000$ seviyesine kadar geri çekilmişti.

Şubat ayında yaptığımız haberlerde zincir içi verilerin sağlıklı göründüğünü ve bu düşüşün bir düzeltme hareketi olduğunu ifade etmiştik.

Bitcoin gün içerisinde önceki zirvesini geçerek 59850$ seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bazı borsalarda 60.000$ görüldü. Dünde belirttiğimiz gibi bu aşamada 57400$ üzerinde yapılacak günlük bir mum kapanışı boğaların hala güçlü olduğu ve yükselişin devamının geleceği şeklinde yorumlanabilir.

Bitcoin bu seviyelerde tutunamaz ve bu yükseliş iğne şeklinde kalırsa o zaman 54100$ ve günlük MA20 (51100$) seviyesinin destek olarak çalışmasını bekleyebiliriz.

Bitcoin’de her bir zirve geçildikten sonra fiyat keşfinin başladığını ve yükselişlerin hızlandığını gözlemledik.

Bitcoin’in 59.000$ üzerinde kalıcı olması durumunda çanak hedefi olarak 72.000$ seviyesine kadar yükselmesini bekleyebiliriz.

Bu son yükselişte dikkat edilmesi gereken tek husus, yükselişin kurumsal yatırımcı kaynaklı olmaması. Coinbase Premium’un negatif bölgede olmasına rağmen yükselişin hızlanması uzun süredir görmediğimiz bir durumdu.

Bu yükselişin sahte bir yükseliş olmadığına emin olmak için günlük mum kapanışlarını beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca Bitcoin ile ilgili değerlendirme ses kaydını aşağıdan dinleyebilirsiniz:

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu