AltcoinXRP

1 Milyar XRP Taahhüdü Verilmesinin Fiyata Etkisi Ne Yönde Oldu?

XRP'de Hangi Seviyeler Önemli?

Dün Ripple tarafından duyurulan “(XRPL) projelerini geliştirmek ve XRP Defterinde Yeni Kullanım Örnekleri Oluşturmak İçin 1 Milyar $ XRP Taahhüt Etmesi” haberi ön plana çıktı.

Ripple, “XRP Defterindeki geliştirmeyi ve yeni kullanım durumlarını hızlandırmak” için yaklaşık 800 milyon dolar değerinde 1 milyar XRP taahhüt ettiğini duyurdu.

Bu gelişmeler içerisinde XRP, fonun bir parçası olarak birkaç yeni geliştirici programını tanıtmak için finansal, teknik ve ticari destek sağlayacak. Fonlar, XRPL üzerinde finansal eğitim ve mentorluk içeren projelere destek sağlayacak ve XRP Ledger’da DeFi protokollerini başlatmak için merkezi olmayan bir finans (DeFi) programı oluşturmak için kullanılacak.

Diğer taraftan bir yıldan fazla süren SEC’in Ripple davasında ise son gelişme olarak bireysel davalıların talepleri reddedilme yönüne gidilmesiydi. XRP tarafından yaşanan tüm bu olumsuzluklara karşı SEC’in, şirketin adil bildirim savunmasını kaldırma talebinin reddedilmesinin ardından XRP yükseliş kaydetti.

XRP fiyatı ise son 3 günlük grafiğe baktığımızda 0.80 seviyelerine kadar yükseldi. Tablonun genelini değerlendirecek olursak; 13 Nisan tarihinden bu yana düşen tepeler ile birlikte oluşturmuş olduğu düşen trend yapısını kıramıyor bu yapının kırılması durumunda 0.80 ve 0.85 dolar direncini destek haline dönüştürmesi ile bu seviyede tutunabilirse üst direnç seviyeleri takip edilebilir.

Aksi durumunda ise direnç bölgesinden red yemesi ve tutunamaması ile üçgen içerisindeki fiyat hareketine devam ederek alt banda geri çekilmeler gözlemlenebilir.

Şu anki görünüm itibariyle kısa vadede fiyatta sınırlı bir hareket mevcudiyeti bulunmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu