BitcoinHaberler

1 Milyon Dolarlık BTC Aktarımı İçin 0.0001 BTC’lik İşlem Ücreti Görenleri Hayrete Düşürdü

Geleneksel bankacılık sistemlerinde böylesine yüklü bir değerin aktarımı şüphesiz çok daha yüklü miktarlarla gerçekleştirilebilir.

Bitcoin’in kriz anlarında güvenilir liman olup olmadığı ya da itibari para birimlerine karşı ne derece değerli olduğu tartışmaları sürerken “Krisma” adlı bir Twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu bir tweet aslında kripto değerlerle yapılan işlemlerin ne denli ucuz maliyetlerle gerçekleştiğini ve kripto değerlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Paylaşılan tweette 1 milyon dolar değerindeki 146 bin 500 BTC’nin işlem ücretinin transfer işleminin 0.70 dolar yani 0.0001 BTC olduğu görülüyor. Bilindiği gibi böylesine yüklü bir transferi geleneksel bankacılık işlemleriyle bu kadar ucuz bir maliyetle gerçekleştirmek imkansız.

Bugüne kadar sayısız şekilde gerçekleştirilen yüklü BTC transferi olmasına rağmen bu sonuncusunun bu kadar önemli olmasının nedeni şüphesiz birçokları tarafından bunun bir boğa sezonu başlangıcı olarak kabul görmesi. Ancak gerçeğe bakacak olursak böyle bir şeyi söylemek için bu miktar son derece az ve sıradan.

İçinde bulunduğumuz kriz ortamının itibari paralara olan güveni her geçen gün biraz daha azalttığı düşünülürse kripto değerlere olan güvenin giderek artması esasında dünyadaki para sistemi ve algısının da ne denli değiştiğini ortaya koyuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu