BitcoinHaberlerSatoshi Nakamoto

11 Yıldır Uykuda Olan Kripto Cüzdanı Harekete Geçti! Satoshi Yaşıyor Mu Şüpheleri Yeniden Uyandı!

Söz konusu cüzdan 17 Mayıs 2010'dan beri pasif halde bekliyordu.

En son 2010’un Mayıs ayında aktif halde olan bir Bitcoin cüzdanı aniden harekete geçti!

Söz konusu cüzdanı önemli kılansa en son 17 Mayıs 2010’da, yani içindeki 50 Bitcoin 4 dolardan daha az değere sahip olduğu bir dönemden bu yana pasif halde bekliyor oluşu. Bu da akıllara bu cüzdanın Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu şüphelerini akıllara getiriyor.

Kripto zulası son aktif olduğu andan bu yana Bitcoin’in rekor yükselişleri devam etti ve toplam kazanç hesap edildiğinde fonların bugünkü kurlarda 3 milyon dolardan fazla değer kazandığı yani %1 milyondan fazla değer elde ettiği görülüyor.

Geçen ay, 616 BTC içeren bir Bitcoin cüzdanı da yaklaşık dokuz yıldır pasif halde iken etkinleştirildi. Bunun gibi uykuda olan birçok cüzdanın çoğunun erişim anahtarları ya çoktan unutulmuş ya da sahipleri artık hayatta değiller. Bu da Bitcoin algoritmasının sadece 21 milyon BTC üretmek üzere kurulduğu gerçeği hesaba katıldığında birkaç milyon erişim anahtarının sonsuza dek tarihe gömüldüğü anlamına geliyor.

En değerli pasif cüzdan ise şu anda yaklaşık 80.000 BTC -dolar hesabıyla kabaca 5 milyar dolar içeriyor. Kripto piyasası istihbarat firması Glassnode’un son analizine göre tüm Bitcoinlerin yaklaşık üçte biri uzun vadeli sahiplere ait.

Ancak çok yüksek meblağlı cüzdanlar harekete geçtiğinde herkesin aklına “Satoshi yaşıyor mu ya da bu cüzdan ona ait olabilir mi?” gibi sorular geliyor.  Ancak bir süre sonra bu tarz cüzdanlar yeniden uykuya geçiyor ve Satoshi haberleri tıpkı cüzdanı gibi uyumaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu