BlockchainHaberler

12 Banka Tarafından Desteklenen Blockchain Şirketi İflas Etti!

12 bankanın desteği ile kurulan Blockchain şirketi, son yaptığı toplantı çağrısında kendisini tasfiye edeceğini duyurdu.

The Independent.ie haber portalının bugün bildirdiğine göre, Dublin merkezli bir Blockchain şirketi olan ve 12 banka tarafından ortaklaşa kurulan We.trade, kendisini tasfiye etmek üzere bir tasfiye memuru görevlendirecek.

Habere göre HSBC, Deutsche Bank ve KBC’nin yanı sıra IBM’in de aralarında bulunduğu bankaların ortak girişimi olan şirket, önümüzdeki hafta PwC kurumundan bir tasfiye memuru atanması için bir alacaklılar toplantısı düzenlemeye karar verdi.

Toplantı çağrısında yer alan bilgilere göre We.trade, İrlanda’nın Şirketler Yasası uyarınca tasfiye edilmek isteniyor.

Blockchain Şirketi We.trade, Son Bilançosunda 8.6 Milyon Dolar Zarar Etti

Haberde, ticaret finansmanı için bir platform geliştirmek üzere 2017 yılında kurulan We.trade’in zarar ettiği belirtildi. Şirketin 2020 yılına ait son bilançosu yaklaşık 8 milyon euro (8.6 milyon dolar) zarar ettiğini gösteriyor.

Global Trade Review’a göre şirket 2021 yılında yatırımcılardan 5.5 milyon euro topladı.

The Independent.ie’nin haberine göre, şirketin faaliyetlerinden haberdar olan bir kişi, şirketin daha fazla finansman sağlayamadığını söyledi ve çalışanların yakın zamanda bir tasfiye memuru atanması konusunda bilgilendirildiğini ekledi.

İlgili Haber
Coinbase'de Yaşanan Sorun Ne? Şirket Gün İçerisinde Yüzde 9 Kayıp Yaşadı!

Kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte birçok kripto borsası da büyümelerini yavaşlatmaya başladı.

Kısa bir süre önce Coinbase ve Gemini, personel kadrosu olarak %10 küçültmeye gideceklerini duyurmuşlardı. Coinbase’in kısa bir süre önce tekliflerini kabul ederek işe alacağını duyurduğu kişileri yarı yolda bırakması tepki çekti.

Bazı çalışanlar, kendilerine işe kabul mektubu gelmesine rağmen şirketin kapılarının kapandığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu