BorsaHaberler

Coinbase’de Yaşanan Sorun Ne? Şirket Gün İçerisinde Yüzde 9 Kayıp Yaşadı!

ABD'nin en büyük kripto parası olarak nitelendirilen Coinbase son günlerde finansal olarak zor günlerden geçiyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, ülkenin hisse senedi borsalarının açılış yapmasıyla birlikte kötü bir sürprizle karşılaştı. Şirket, hisse senedi fiyatında gün içerisinde yaklaşık olarak %9.55 düşüş yaşadı.

Dün 73.87 dolardan kapanış yapan COIN hisseleri, bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık 66 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlara göre Coinbase’in bu son düşüşünde, finansal piyasaların FED tarafından belirlenen genel dış konjonktürünün etkisi oldu. Bununla birlikte, iç sebeplerin dış sebeplere eklenmesi ile birlikte şirketin hisselerinin fiyatında düşüş yaşandı.

İlgili Haber
Coinbase, Şirket İçi Maliyetlerini Azaltmak İçin Uygulayacağı Yeni Önlemleri Duyurdu!

Coinbase İçin Kötü Haberler Hafta Başında Gelmeye Başlamıştı

Şirket için tatsız haberler bu haftanın başından itibaren başladı. O dönemde CryptoQuant, kripto para borsasının 2022 yılı ilk çeyrek hissedar mektubuna dayanan istatistikleri yayınladı; buna göre, incelenen dönemde kurumların şirket hisseleri %76’sını oluştururken, kişilerin hisseleri 2021’in 4. çeyreğine kıyasla 2.4 kat düştü.

Bu haftanın başlarında, kurumsal düzeyde bir veri sağlayıcısı olan Kaiko, bir başka popüler kripto borsası olan FTX’in işlem hacmi alanında Coinbase’i ilk kez geçtiğini ve pazar payını %5’ten %44’e çıkardığını (Coinbase’in pazar payı olan %30’a karşılık) ortaya koyan bir anket yayınlamıştı.

Çöküşün yaşandığı gün olan bugün, yayınlanan son ve en güncel haber ise Coinbase’in yeni çalışan alımını dondurması ve başvuru yapan kişilerin halihazırda kabul edilen tekliflerini iptal ederek maliyetleri düşürmek için önlemler aldığının duyurulması oldu. Görünüşe göre piyasa buna iyi tepki vermedi ve COIN hisseleri %9’dan fazla değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu