BorsaHaberler

Coinbase, Şirket İçi Maliyetlerini Azaltmak İçin Uygulayacağı Yeni Önlemleri Duyurdu!

Ekonomik olarak son zamanlarda sıkıntıda olan Coinbase, bu kapsamda alacağı yeni önlemleri blog yazısında paylaştı.

Coinbase, şirket içerisinde tasarruf önlemleri alacağını duyuran bir diğer kripto para şirketi oldu.

İşe Alım Duraklaması Süresiz Bir Şekilde Uzatıldı

Perşembe günü İnsan Kaynakları Müdürü L.J. Brock tarafından yazılan bir blog yazısında Coinbase, “öngörülebilir gelecek için hem yeni hem de yedek roller için işe alım duraklamasını uzatacağını ve kabul edilen bazı teklifleri iptal edeceğini” söyledi.

Kesintilerin “mevcut piyasa koşullarına ve devam eden iş önceliklendirme çabalarına yanıt olarak” gerçekleştirildiği bildirildi.

İlgili Haber
Coinbase Bitcoin'de Daha Sert Bir Ayı Piyasasına Mı Hazırlanıyor? İşte Son Hamlesi!

Maliyet azaltıcı son önlemler Coinbase’in henüz başlamamış olan adaylar için kabul edilen bazı iş tekliflerinin iptal etmesine ve iki haftalık işe alım duraklamasını “bu makro ortamın gerektirdiği sürece” uzatmasına neden olacak.

Şirket kısa bir süre önce işe alım işlemlerinin durdurulduğunu duyurmuştu. Bugün yapılan duyuru, işe alım duraksamasının süresinin belirsiz bir periyot için uzatıldığı anlamına geliyor. Diğer bir kripto para borsası olan Gemini da bugün yaptığı açıklamasında mevcut personelinin %10’una tekabül eden 100 kişiyi işten çıkardığını duyurmuştu.

Şirket sözcüsü, aldıkları bu karar hakkında şunları söyledi:

“Hızlı bir şekilde adapte olmak ve hemen harekete geçmek, bu makro ortamda başarılı bir şekilde yol almamıza ve daha da güçlü bir şekilde ayakta kalmamıza yardımcı olacak ve daha sağlıklı bir büyüme ve inovasyona olanak sağlayacaktır.”

Şirket bu adımının ardından finansal olarak zarar gören çalışanların zararlarının “cömert” bir şekilde karşılanacağını da belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu