AnalizBitcoin

2019’da Bitcoin ne kadar olacak?

Bitcoin ne kadar olacak sorularına yanıt aranıyor.

Bitcoin 2019’Da ne kadar olacak? Bu sorunun yanıtını son günlerde arayan insan sayısı sürekli olarak artıyor. Yatırımcıların bir süredir kripto para fiyatlarında yükselme görmemelerinden dolayı ortaya çıkan olumsuz durum dolayısı ile beklentileri düşerken, kripto para fiyatlarının ne kadar olacak olduğu konusunu araştırmalarının doğal olarak normal karşılanması gerekiyor. Bitcoin fiyatının geçtiğimiz sene sonuna doğru son derece fazla yükselerek kat be kat daha fazla kazanç elde ettirmesi dolayısı ile bu sene aynısının olup olmayacak olduğundan endişe eden yatırımcılar ve kripto para yatırımcısı olmak isteyen kişiler, fiyat rekorunun kırılmaması durumunda kayıplar yaşayabilecek olduklarından dolayı endişe ediyorlar. Kripto para fiyatları 2019 yılında nasıl olacak? Sorusunun temelinde ise kazanç elde etmek yatıyor. 2018 yılına oranla 2019 yılında çok daha fazla kazanç elde edilmesi beklenirken, Bitcoin fiyatının bu sene 22.000 dolar ila 30.000 dolar arasında rekor seviyelerini görebilecek olduğuna yönelik beklentiler doğmuş durumda

Bitcoin ise son 1.5 ay kala hala yükseliş eğiliminde değil. Ortalama 6.350 dolar seviyesinde dolaşan ve bir türlü beklenti olan 7.300 dolar seviyesine yükselmemesinden dolayı tepki çeken Bitcoin’i neyin ve ne zaman yükseltecek olduğu konusu hala netlik kazanmış değil. Bir takım iddialar ortaya atılırken, bu iddialar Bitcoin fiyatının yükselmesini engelleyen kripto para borsaları olduğuna işaret ediyor ve bu borsaların dışında büyük yatırımcı olarak belirtilen milyoner ve milyarder yatırımcıların büyük bir kısmının dengeli fiyat sergilemesinden yana olduğu ve yükselişler konusunda beklentilerinin henüz daha gerçek olmadığından dolayı bir süre daha bu fiyat seviyesinin korunacak olduğu yönünde.

Yükselmesine neden engel oluyorlar?

Bitcoin fiyatının yükselmesine engel olan grupların bu fiyat yükselişlerine engel olmasının nedeni olarak ise kendilerinin daha çok kazanç elde etmek yönünde beklentileri olması ve piyasaya olan güvenin daha fazla azalması sonucunda büyük kazancın kendilerinden yana kalması için çaba harcadıkları iddiaları ortaya atılmakta. Henüz bu iddialar konusunda farklı iddialar da ortaya atılsa da en büyük neden olarak kripto para piyasasını elinde tutan bu kişilerin istedikleri gibi piyasayı yönetme isteklerinden dolayı bu şekilde davrandıkları belirtiliyor.

Piyasayı belirleyen kişiler arasında ayrıca Satoshi Nakamoto’nun olabilecek olduğu da iddia ediliyor. 20 milyar dolardan daha fazla Bitcoin servetine sahip olduğu tahmin edilen Nakamoto’nun bu konuda servetinin sadece 4/1 kısmını kullanması durumunda bile piyasada etkili düşüşler ve yükselişler yaratabilecek düzeyde olduğu, tüm servetini kullanması durumunda ise oldukça fazla ciddi değişimlere imzasını atabilecek olduğu belirtiliyor. 20 milyar dolarlık servetin bir gün içerisinde tüm kripto para piyasası hacmine eşit bir miktar olmasından dolayı yatırımcılar açısından son derece fazla büyük bir tutar olması ve ”korkutucu” olarak belirtilmesinden ötürü piyasada Bitcoin fiyatını yarı yarıya düşürecek bir etkisi olmazken, %25 oranında düşmesi ve yükselmesine diğer yatırımcıların yardımı ile mümkün olabilecek olduğu değerlendirmesi yapılmakta.

2019 yılı geneli yüksek olacak

2019 yılı içerisinde kripto para fiyatlarının yüksek olması beklentisi var. Bu beklenti içerisinde Bitcoin kendisine bu sene başında 22.000 dolar ila 30.000 dolar arasında bir fiyat belirlemesi beklentisi var iken, yıl ortasına kadar daha sonra düşüş yaşaması ve yıl ortasına geldiğinde Haziran ayında ortalama olarak tekrar 3.500 dolara kadar gerilemesinin mümkün olabilecek olduğu belirtiliyor. Bitcoin’in 6.000 dolar seviyesinin altına düşmesi beklentisi mutlaka gerçek olabilecek bir beklenti olarak beklenirken, bu sene 3.500 dolar seviyesinin gerçek olmamasından ötürü gelecek sene içerisinde bu seviyeye düşüşün ardından tekrar 2019 yılı sonunda 50.000 ila 55.000 dolar arasında rekor kırması beklentisinin gerçeğe dönüşme şansı bulunduğu değerlendiriliyor.

Fiyatın bir taraftan ise 35.000 dolar ila 48.000 dolar arasında kalabilecek olduğu ve 2019 yılı sonuna kadar bu fiyat değişimlerinin yıl içerisinde de yatırımcıların ilgisini artırmak ve sabit bir ay belirlenmesinin önüne geçmek için gerçek olabilecek olduğunu değerlendiren analistler bulunuyor.

2018’de neler olacak?

2018 yılının bitmesine neredeyse 1.5 ay kadar bir süre kaldı ve Bitcoin hala 6.350 dolar seviyesi ortalamasında kendisine denge sağlamaya çalışıyor. Bu fiyat dolayısı ile yatırımcıların ilgisini göremeyen Bitcoin’in gelecek 1.5 ay içerisinde tekrar yükselmesinin çok daha fazla zor olabilecek olduğu kadar, tek bir gün içerisinde bir hamle yaparak 13.500 dolara kadar, ardından 18.500 dolar, sonrasında ise 19.800 dolar ila 22.000 dolar arasına çıkması beklentisinin gerçek olma şansı bulunuyor.

22.000 dolar seviyesinin net olarak görülmesi durumunda 30.000 dolara kadar çıkabilecek olduğu beklentisini beraberinde getirecek olan Bitcoin’in bu kadar yüksek seviyelere çıkmasının son derece imkansız olabilecek olduğunu değerlendiren analistler yok değil. Bazı analistlerin yorumlarına bakılacak olursa bu sene sonuna kadar görülebilecek olan maximum seviye 10.000 dolar ve altında olacak iken, bu seviyenin bile görülmesi mümkün olmayabilecek olduğu değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu