Kripto HaberleriBitcoin2019'da Bitcoin Tahminlerinin Çoğu Gerçekleşmedi - Uzmanlardan 2020 Tavsiyeleri

2019’da Bitcoin Tahminlerinin Çoğu Gerçekleşmedi – Uzmanlardan 2020 Tavsiyeleri

Takip et

Bitcoin fiyatının 2019 yılında rekor beklentileri karşılamadığı biliniyor. Kısa vadede yatırımcılar istediklerine bir türlü ulaşamazken çok sayıda kripto para birimi sahibi yatırımcı da attığı adımlar sonucunda kazanç değil kayıplar ile karşı karşıya kaldılar. Bitcoin’de istenen ve beklenen farklıydı ancak karşılaşılan manzara da 2019 yılında Bitcoin yatırımcılarının büyük bir bölümünü maalesef ki memnun edemedi.

Kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler 7.100 dolara kadar düşen Bitcoin fiyatının daha büyük bir sorun haline gelmesine sebep oldu. Çok sayıda kişi ellerindeki kripto para birimlerinin daha fazla değer kazanmasını bekliyordu ancak 10.000 doların altında seyreden Bitcoin, 2020 yılına girmeden hemen önceki son dakikalarda da 7.173 dolar fiyatla kendisine alıcı buluyor.

2019 yılında 1 yıl içerisinde tam %80’den fazla kazandıran Bitcoin, çoğu yatırımcının 2019’dan önce yatırım yapmış olması nedeniyle çoğu yatırımcıya kayıp olarak geri döndü. Birçok yatırımcı da ellerindeki kripto para birimlerinin değer kazanmadığını, aksine daha büyük değer kaybettiğini açıkladı.

Bakıldığı zaman 2019 senesinde sadece rekor yönünde görüş bildirenlerin tahminleri boş çıkmış oldu. Zira 2019 senesi BTC için oldukça iyi geçti denilebilir.

Öte yandan halving etkisi ve bazı devletlerden geleceği düşünülen kripto para ve Blockchain projeleri özellikle 2020 yılında BTC için iyi yorumlar yapılmasını etkiliyor. Kısa vadede Bitcoin fiyatı için görüş belirtmekten kaçınan analistler orta ve uzun vade için oldukça umutlu konuşuyor.

Son olarak ise uzmanlar yatırımcılara şu tavsiyelerde bulunuyor:

  • Analistlerin dediğine göre hareket etmeyin
  • Stop-loss emirleri mutlaka kullanın
  • Kar hedefi belirleyin ve bu hedef gerçekleştiğinde elinizdeki satın
  • Belirlenen kar hedefinin yarı oranında stop loss emir belirleyin
  • Direnç ve destek noktalarına göre alım satım yapın
  • Piyasadaki haberleri ve takip edin

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususları detaylı olarak yazımızdan inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları